Confidential

Manager Tehnic

  • Confidential

Angajator - companie internationala, prezenta de peste 10 ani in Romania, dezvoltator de centre comerciale tip mall si galerii comerciale atat in Romania, cat si in tari din Europa Centrala si de Est. Compania si-a reluat expansiunea in Romania.

Pentru viitoarele centre comerciale din Romania, zona Centru - Sud, cautam Manageri Tehnico -  Operationali, care sa faca parte dintr-o companie de prestigiu si o echipa de succes.

Principalele atributii si responsabilitati :

 - Coordoneaza activitatea cu specific tehnico - administrativ pentru intregul centru comercial, astfel incat aceasta sa se desfasoare in parametrii tehnici optimi de functionare si performanta, fara discontinuitati;

- Raspunde pentru buna functionare a tuturor echipamentelor si instalatiilor electrice, inclusiv tablouri de automatizare, instalatii electromecanice si HVAC, dupa caz, manifestand o atitudine proactiva in ceea ce priveste identificarea eventualelor probleme si remedierea lor imediata sau cat mai rapid posibil, prin angajarea resurselor tehnologice şi umane necesare;

- Stabileşte obiectivele strategice privind administrarea tuturor echipamentelor si instalatiilor din cadrul centrului comercial în concordanţă cu normele de securitate privind exploatarea si utilizarea acestora, aprobă planurile de interventie asupra echipamentelor tehnice;

- Coordoneaza activitatea zilnica a personalului de mentenanta, paza si curatenie;

- Raspunde pentru derularea corespunzatoare si in termenele legale sau de garantie stabilite a tuturor activitatilor de mentenanta, revizii tehnice periodice si/sau a activitatilor specifice gestionarii situatiilor de urgenta;

- Supravegheaza functionalitatea spatiilor comerciale din cadrul centrului comercial;

- Mentine o relatie stransa de colaborare cu chiriasii corporativi care isi desfasoara activitatea comerciala in cadrul centrului, in toate aspectele specifice unei derulari optime a activitatii acestora din punct de vedere tehnic, asigurand totodata asistenta tehnica necesara ori de cate ori este nevoie;

- Raspunde de anumite amenajari / reamenajari ale spatiilor comerciale utilizate de chiriasi, precum si de administrarea corespunzatoare a spatiilor comune, parcari terane, supraterane sau subterane;

- Colaboreaza in mod periodic cu departamentul Tehnic din sediul central din Bucuresti, pentru rezolvarea diverselor probleme sau situatii care necesita o abordare centralizata sau diverse aprobari, in functie de limitele specifice de competenta alocate;

 - Reprezintă centrul comercial în relaţiile cu furnizorii de servicii pe linie de asigurare a mentenantei echipamentelor,  pe linie de interventie asupra echipamentelor, pe linie de dotari cu noi echipamente si pe linie de amenajare a spatiilor comerciale si dupa caz, in relatia cu autoritatile locale, in ceea ce priveste diverse activitati care presupun obtinerea de aprobari pentru  anumite faze de constructie sau extinderi ale centrului comercial;

- Raporteaza catre Directorul centrului comercial.

Cerinte :

- Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul tehnic / inginerie - instalatii, inginerie economica, constructii;

- Cunostinte avansate in domeniul electric, electromecanic, instalatii electrice, HVAC, centrale termice si pompe de caldura, UPS-uri, etc;
- Certificarile de specialitate in diverse domenii tehnice constituie un plus;

- Abilitati avansate de comunicare si relationare;
- Minimum 3 ani experienta relevanta intr-o pozitie similara (de preferat in domeniul parcurilor industriale, centrelor comerciale sau cladirilor de birouri clasa A) sau de minimum 5 ani in facility management;
- Spirit antreprenorial foarte bine dezvoltat; empatie, gandire strategica; orientare spre rezultat; out-of-the-box thinking; modalitati de abordare proactiva a unui spectru larg de probleme si sarcini diverse; rigurozitate, spirit dezvoltat de raspundere, integritate.

- Utilizator avansat PC (MS Office), bun cunoscatori al soft-urilor specifice administrarii centrelor comerciale (BMS);
- Disponibilitate pentru deplasari si program prelungit de lucru.

Oferta:

- pachet salarial avantajos;

- bonus anual de performanta in functie de atingerea KPI;

- schema moderna de remuneratie.

Alte beneficii:

- specifice unor pozitii manageriale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?