Responsabilități și sarcini:
• va cunoaște și va respecta prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic
intern și internațional de mărfuri;
• planifică, organizează și controlează activitățile legate de transport;
• administrează flota auto și bugetul alocat;
• întocmește toate documentele și obține toate actele necesare pentru circulația legală pe
drumurile publice;
• asigură derularea activităților de înmatriculări și radieri;
• coordonează și supraveghează activitatea conducătorilor auto;
• programează și optimizează rute;
• urmărește modul de întreținere și exploatare a mașinilor, starea tehnică și de curățenie;
• stabilește necesarul de piese de schimb și consumabile auto;
• menține relația cu societatea de asigurări și urmărește dosarele de daună;
• păstrează legătura cu autoritățile rutiere și furnizorii relevanți;
• obținerea licențelor de transport și a celor de execuție pentru autovehicule;
• reprezentarea societății în raport cu ARR, RAR, Poliție;
• preluarea cererilor de oferte și a comenzilor din partea clienților;
• primirea și confirmarea comenzilor de transport;
• găsirea soluțiilor optime de desfășurare a transporturilor și comunicarea soluțiilor alese către
clienți;
• organizarea transporturilor în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și termenelor cerute
de standardele firmei;
• optimizează costurilor legate de transport;
• realizarea rapoartelor de activitate și prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.;
• va duce la îndeplinire orice alte dispoziții primite de la șeful sau ierarhic.
• formarea si recrutarea de personal;
• coordonarea si cresterea parcului auto existent;
• evidenta documentelor (asigurari, taxe de drum, inspectia tehnica periodica, tahografe, licente de
transport, service, etc.) autocamioanelor, autoutilitarelor si autotrismelor necesare pentru acircula
legal pe drumurile publice;
• predarea si actualizarea evidentelor (inclusiv centralizarea foilor de parcurs);
• stransa coaborarea cu conducatorul departamentului mecanizare coloana auto si informarea in
timp a problemelor aparute pe partea mecanica.
Prezentele atributii nu sunt restrictive, angajatul putand desfasura diferite activitati in
functie de necesitatile aparute la locul de munca.

Se cere:
- experiența minim 10 ani in domeniu;
- sa fi deținut funcție de conducere similară minim 5 ani;
- sa nu fi schimbat domeniul de activitate de-a lungul carierei;
- sa nu fi schimbat locul de munca mai repare de 3 ani;
- cunoștințe mecanica;
- disponibilitate la deplasări/relocări in tara in funcție de proiecte.
Se oferă:
- mașina de serviciu, telefon, laptop, cazare după caz, etc.
- salariu motivant incepand de la 1500 euro in funcție de experienta;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Excelsior Fluss Group S.R.L. (Bucuresti) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Excelsior Fluss Group S.R.L. (Bucuresti) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Excelsior Fluss Group S.R.L. (Bucuresti) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?