Firma cu capital integral romanesc (Strategic Ventures SRL -Arad) a construit si va pune in functiune o fabrica moderna de panificatie, in Dumbravita, la periferia

Timisoarei , str Bela Bartok 1-3, in spatele benzinariei MOL , acces cu troleibuz M 14 pana la 400 m de fabrica. Angajam incepand cu 1 iunie 2020  :

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate, cursurile in domeniul vanzarilor constituie avantaj;
- Experienta minimum 3 ani intr-o pozitie similara, experienta in vanzari FMCG;
- Cunostinte privind piata de FMCG;
- Cunostite temeinice privind tehnicile de vanzare si negociere;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Power point);
- Excelente abilitati de comunicare si negociere,
- Bune abilitati de organizare, planificare, coordonare si management al echipei;
- Abilitati de intocmire si analiza rapoarte, capacitate de decizie;
- Promptitudine, orientare catre rezultate;
- Permis auto categoria B;

- Domiciliu permanent in Timisoara.

Descrierea jobului

- Analizeaza mediul de afaceri si stabileste strategii de vanzare in concordata cu strategia stabilita la nivel de companie;
- Monitorizeaza indeplinirea obiectivelor de vanzari ale firmei si alocarea resurselor necesare atingerii acestora;
- Elaboreaza planuri de actiune cu privire la vanzari;
- Stabileste obiectivele cantitative de vanzari pe fiecare segment de clienti si portofoliul de clienti;
- Raspunde de dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii;
- Raspunde de aplicarea politicii de marketing a companiei;
- Prospecteaza piata si organizeaza intalniri cu clientii importanti pentru mentinerea unei relatii active si intervine pentru deblocarea eventualelor situatii de criza;
- Monitorizeaza derularea vanzarilor de produse, gestioneaza clientii noi atrasi, urmarind in acelasi timp mentinerea clientilor vechi precum si cresterea cantitatilor de produse livrate pentru realizarea obiectivelor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la STRATEGIC VENTURES S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la STRATEGIC VENTURES S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are STRATEGIC VENTURES S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?