In procesul de recrutare ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP . colecteaza date cu caracter personal.

  •  timp de lucru 8 ore/zi, 40 ore /saptamana.
  • optiune Work from Home disponibila.

Responsabilități principale:

  • preia implementarea si organizeaza vanzarile prin platforma online si/sau aplicatia mobila;
  • indeplineste obiectivele strategice ale Departamentului Vanzari Online;
  • raspunde de incadrarea in limitele bugetului de venituri si cheltuieli alocat Departamentului Vanzari Online;
  • raspunde de calitatea rapoartelor, documentelor si situatiilor intocmite personal sau de angajatii din subordine;
  • raspunde de imbunatatirea prezentei Asirom in mediile online si digital (prin platforma proprie si prin alte canale);
  • propune masuri de  eficientizare a procesului de ofertare electronica si coordoneaza implementarea lor;
  • se ocupa de recrutarea, pregatirea profesionala periodica a personalului din subordine;
  • planifica si discuta strategia de marketing pentru platforma online, impreuna cu departamentul de marketing al companiei;
  • monitorizeaza campaniile de marketing construite pentru atragerea de clienti online;
  • coopereaza cu departamentele de specialitate din cadrul companiei pentru dezvolarea si actualizarea portofoliului de produse online;
  • mentine functionala si propune imbunatatiri ale aplicatiei online si a celei mobile;
  • analizeaza, participa la proiectele societatii ce au implicatii asupra activitatii de vanzare;
  • supervizeaza dezvoltarea aplicatiei IT, cooperand cu furnizorul extern de servicii IT precum si cu aria IT Asirom.

Cerințe:

  • studii superioare, preferabil in specializarile  marketing, asigurari, IT;
  • experienta in asigurari – min. 3 ani;
  • experienta intr-o pozitie similara, de dezvoltare/coordonare vanzari online;
  • foarte buna intelegere a functionarii comertului online si a legislatiei in vigoare;
  • experienta in gestionarea proiectelor de implementare a aplicatiilor mobile si/sau a platformelor de vanzare online;
  • abilitati avansate de lucru cu aplicatii si platforme IT;
  • entuziasm si profesionalism in abordarea si indeplinirea sarcinilor;
  • orientare catre rezultate si concentrare pe atingerea obiectivelor;
  • abilitati de comunicare si relationare;
  • abilitati de planificare si organizare;
  • initiativa si atitudine proactiva;
  • abilitati de rezolvare a problemelor;
  • cunoasterea limbii engleze, nivel avansat;
  • atentie la detalii;
  • integritate si etica.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ASIGURAREA ROMANEASCA ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ASIGURAREA ROMANEASCA ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ASIGURAREA ROMANEASCA ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?