AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, companie autohtona cu un business in plina dezvoltare pe segmentul de cultivare bio a afinelor, o pozitie de Manager Vanzari cu locatie in Bucuresti/zona de SUD a tarii.

Profil candidat

  • Absolvent studii superioare economice, management sau agronomice;
  • Experienta de minim 5 ani in vanzari (de preferat in agribusiness, FMCG);
  • Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate;
  • Permis de conducere cat B;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte operare PC (MS-Office, MS-Project)Aptitudini si abilităţi
  • Buna capacitate de promovare produse/servicii si deshidere de noi oportunitati de business;
  • Bune abilitati de vanzare si negociere;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Bune abilitati de organizare, planificare si atentie la detalii;
  • Flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi.

Descrierea jobului

  • Mentinerea relatiilor cu clientii existenti, prospectarea pietei si extinderea portofoliului de clienti atat pe segmentul de retail cat si pe parte de servicii utilizare capacitate de depozitare frigorifica;
  • Participarea la evenimentele de business/marketing pe segmentul de fructe atat pe plan local cat si extern;
  • Efectuarea cu acuratete a analizelor competitive (preturi, politici comerciale, actiuni in teren ale competitorilor) și raportarea regulata a tendintelor din piata;
  • Colectarea si analizarea datelor de pe piata pentru a evalua potentialul produselor;
  • Implicarea directa in intocmirea planului de marketing si de vanzari;
  • Identificarea nevoilor clientului si a solutiilor care i se pot oferi pentru un maxim de beneficiu si satisfactie;
  • Asigurarea contactului direct cu clientii finali – (buyeri din retele de supermarketuri precum si cu distribuitorii;
  • Consolidarea identitatii brand-ului pe plan local prin diverse participari la evenimente, demostratii practice impreuna cu diversi producatori/colaboratori ;
  • Crearea de noi oportunitati de afaceri si transmiterea solicitarilor din partea clientilor catre managementul direct;
  • Redactarea de rapoarte detaliate si de prezentari ale rezultatelor ;
  • Analizarea competitiei si identificarea felului in care produsele companiei pot fi mai bine pozitionate.

Descrierea companiei

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?