Manager zonal vanzari AG, TR, DB, GR

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, companie producatoare de seminte cu prezenta de peste 20 ani pe piata de agribusiness din Romania, aflata in plina expansiune, o pozitie de MANAGER ZONAL VANZARI pentru judetele: AG, TR, DB, GR.

Profil candidat:

·      Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara;
·      Buna cunoastere a sectorului agribusiness in zona alocata;
·      Studiile universitare agronomice reprezinta un avantaj;
·      Permis de conducere categoria B.

Aptitudini si abilitati:

·      bune abilitati tehnice si de vanzari;
·      disponibilitate fizica la munca de teren;
·      autonomie in organizarea propriilor sarcini si prioritati;
·      abilitati de relationare și negociere;
·      capacitate de a lucra în echipa;
·      flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi.

Principalele responsabilitati:

·      Promovarea brandului si portofoliului de produse ale companiei la nivel de fermier, distribuitori, fitofarmacii in zona alocata;
·      Atingerea obiectivelor de vanzari in regiunea alocata;

·      Mentinerea relatiilor cu clientii existenti, prospectarea pietei si extinderea portofoliului de clienti;
·      Cunoasterea si respectarea politicii comerciale;
·      Planificarea vizitelor la clienti si oferirea de consultanta catre clienti;
·      Organizarea livrarilor impreuna cu departamentul logistica si urmarirea incasarilor impreuna cu departamentul contabilitate;
·      Responsabil pentru comunicarea informatiilor necesare intocmirii acestor documente catre departamentele logistic/ admininstrativ.
·      Urmarirea productiei pe 3 culturi principale pentru contracte de multiplicari;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?