Manager zonal vanzari

Suntem Dicor Land SRL, o companie de vanzari utilaje agricole, partener cu furnizori europeni consacrati (Maschio Gaspardo, Olimac, Steyr, Irtec, Madara, Zanon), reprezentant direct al fabricii autohtone Mecanica Ceahlau, si cautam colegi care sa ni se alature.

Candidatul pe care il cautam trebuie sa aiba experienta in vanzari, pe segmentul de vanzare al utilajelor agricole . Experienta zonala si cunoasterea clientilor reprezinta un mare avantaj.

Zone de interes: Suceava-Botosani, Iasi, Bacau-Neamt, Tulcea, Vrancea, Galati, Constanta, Calarasi.

Responsabilități:

• Administrează şi dezvoltă portofoliul de clienţi/ parteneri

• Prezintă, promovează şi vinde produsele în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;

• Urmăreşte realizarea planului de vanzări lunar şi trimestrial;

• Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenţa, noile trenduri din piaţă, potenţialii clienţi;

• Stabileşte şi participă la întâlniri cu clienţii;

• Întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;

• Participa la targuri si demonstratii de profil.

Aptitudini:

• Studii medii sau superioare (in domeniul agricol sau tehnic);

• Peste 2 ani experienta in vanzari si experienta comerciala;

• Abilități de operare pachet MS Office (Word, Excel, Outlook);

• Posesia permisului de conducere auto categoria B;

• Adaptabilitatea in cadrul unei echipe;

• Bune abilităţi de comunicare şi negociere;

• Uşurinţă în exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi în public;

• Capacitate de relaţionare interumană;

• Orientare catre client;

• Perseverenţă;

• Iniţiativă.

Beneficii:

• pachet salarial atractiv format din parte fixa si comision din vanzari;

• tichete de masa;

• tichete de vacanta;

• prime de Craciun si de Paste;

• prime zi de nastere, prima casatorie, prime la nasterea copiilor;

• apartenența la o echipă de profesioniști;

• posibilitate de dezvoltare personală și profesională;

• training de specialitate in tara si strainatate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dicor Land SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?