Office | SC ANO TERM INSTAL SRL

Manager zonal vanzari instalatii termice - climatizare

  • Office | SC ANO TERM INSTAL SRL
Salariu
Salariu confidenţial

Compania: ANO TERM INSTAL SRL
Locatia: Sos. Pacurari, Nr 55, Bl 548, Parter, Iasi

Candidatul Ideal:
- Absolvent de studii superioare;
- Minim 5 ani de experienta in vanzari (mare avantaj experienta in domeniul materialelor de instalatii si cunoasterea mediului de afaceri);
- Cunostinte aprofundate de vanzari si management strategic;
- Spirit antreprenorial dezvoltat;
- Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare;
- Spirit analitic si structurat, bun organizator;
- Abilitati de leadership si de management al echipei;
- Posesor carnet auto, categoria B.

Descrierea jobului:
- Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si bugete pe zone/produse, conform strategiei companiei;
- Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vazari la nivel regional;
- Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc;
- Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei;
- Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata;
- In baza analizelor de vanzari si clienti, stabileste actiunile imediate si urmatoare ale echipelor de vanzari zonale;
- Participa la negocierile de contracte cu clientii importanti;
- Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari;
- Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre managementul companiei;
- Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite;
- Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Posibilitati de dezvoltare si avansare profesionala;
- Echipa tanara si energica, atmosfera placuta;
- Oferim si solicitam stabilitate la locul de munca pe termen lung.

Instrumente de lucru:
Masina, telefon mobil, laptop.

Descrierea companiei:
Compania ANO TERM INSTAL a fost infiintata in anul 2014 in Iasi si este in prezent un jucator important pe piata de echipamente de instalatii pentru constructii.
Societatea si-a inceput activitatea ca o afacere cu caracter regional si creste simultan cu piata.
Astazi, Ano Term Instal reprezinta un punct de reper in livrarea echipamentelor si materialelor de instalatii necesare clientului.
Una din principalele valori pe care compania noastra le are la baza este identificarea, ofertarea si solutionarea nevoilor colaboratorilor.
Oferim garantia unei munci bine facute.

Daca te regasesti in profilul descris mai sus, asteptam cu interes CV-ul tau pe adresa de e-mail: office [ a ] anoterminstal.ro

www.anoterminstal.ro

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Office | SC ANO TERM INSTAL SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Office | SC ANO TERM INSTAL SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Office | SC ANO TERM INSTAL SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?