Despre noi

CoSoSys, o companie lider în securitatea datelor, este specializată în software-ul de prevenire a pierderii datelor. Misiunea CoSoSys este de a permite companiilor și utilizatorilor finali din întreaga lume să profite din plin de avantajele de performanță ale soluțiilor de lucru de acasă, mobilitate, portabilitate și comunicații, fără a compromite securitatea. Pentru a realiza acest lucru, dezvoltăm soluții care împiedică pierderea de date pe numărul tot mai mare de dispozitive, puncte finale și dispozitive mobile care accesează și stochează date sensibile. Soluțiile CoSoSys ajută organizațiile din întreaga lume să respecte regulile și reglementările industriei precum HIPAA, PCI DSS, FISMA, GDPR și CCPA. Acum protejăm cu mândrie peste 11 milioane de utilizatori din întreaga lume.

Despre rol:

Căutăm un tester QA/Software dedicat și orientat spre calitate, care să lucreze cu echipa noastră existentă de QA și să aducă experiență și idei bune produselor și serviciilor noastre. Lucrăm la soluții de nivel enterprise care sunt utilizate de mii de companii din întreaga lume. Dacă sunteți dedicat calității, calității reale și doriți să vă aduceți experiența în testare, testare automatizată etc. la soluțiile noastre, vă rugăm să aplicați.

Responsabilitati:

  • Detectați, raportați și urmăriți defectele produselor noastre, precum și verificați remedieri
  • Efectuați testarea manuală a funcționalității aplicației
  • Lucrați îndeaproape cu managementul produsului, echipa de asistență și dezvoltatorii pe tot parcursul procesului de dezvoltare
  • Configurați mediile de testare
  • Creați și mențineți documente legate de testare, scrieți cazuri de testare și realizează planuri de testare

Cerințe:

  • Licență în domenii legate de computere (informatică, telecomunicații)
  • Familiarizat cu terminologia și instrumentele de domeniu precum JIRA, Bugzilla, Testlink
  • Cunoștințe foarte bune de utilizare pentru Windows
  • Cunoștințe bune de utilizare pentru Mac OS X
  • Cunoștințe bune de utilizare pentru sistemul de operare Linux
  • Experienta anterioara in acelasi domeniu
  • Cunoștințe de bază de programare/scriptare (java, python, perl)
  • Foarte precis și orientat spre detalii
  • Autogestionat, învață rapid, pasionat de testare și orientat spre detalii
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă în limba engleză

Beneficii

  • Asistență medicală privată;
  • Bonus discreționar de telemuncă pentru angajații care lucrează de acasă;
  • Bonusuri discreționare și/sau activități echivalente de implicare pe tot parcursul anului: Paște, Crăciun, Ziua Nașterii, Ziua Copilului - numai pentru părinți;
  • Alocație pentru nou-născut;
  • abonament Bookster;
  • Ajutor pentru ochelari;
  • Abonament transport în comun/parcare pentru angajații care lucrează de la birou;
  • Activități și evenimente de implicare a angajaților;
  • Mii de cursuri online prin Udemy;
  • Posibilitati de crestere (antrenamente);
  • Lucru la distanță din străinătate (țări UE);
  • Configurare de lucru hibridă;
  • Program de lucru flexibil.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Endpoint Protector by CoSoSys pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Endpoint Protector by CoSoSys pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Endpoint Protector by CoSoSys locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?