Manual Test Engineer

Descrierea proiectului:

Aceasta este o oportunitate bună de a participa la noul proiect de infotainment în vehicule (IVI) pentru unul dintre cei mai mari producători auto din Europa. Acesta este un proiect în creștere rapidă, care necesită dezvoltatori de software talentați și ingineri de testare cărora le plac provocările și noile tehnologii de ultimă oră. Solicitantul va avea posibilitatea de a acumula experiență în dezvoltarea sau integrarea/testarea diferitelor funcționalități. Candidatul va face parte din echipa internațională și va avea oportunitatea de a lucra cu cele mai noi tehnologii software, cum ar fi Android Automotive OS.

Responsabilitati:

  • Revizuirea, analizarea și crearea unui caz de testare pentru cerințe și scenarii complete ale clienților/software
  • Testați crearea de scripturi de automatizare și rularea scripturilor de testare de automatizare
  • Întreținerea cazului de testare în conformitate cu evoluția produsului, cerințele și urmărirea trasabilității cazurilor de testare
  • Interacțiuni (de exemplu, conf. apel, e-mailuri) cu Clientul, dacă este necesar.
  • Crearea documentației de testare - instrucțiuni, ghiduri de utilizare, rapoarte de testare
  • Cunoștințe puternice de produs/sistem, analiza cauzelor defectelor, discuții și interacțiune puternică cu echipa de dezvoltare
  • Furnizați managerului de testare estimări precise pentru durata sarcinii atribuite

Descrierea abilităților obligatorii:

- Experienta in testare auto

- Bună cunoaștere a proceselor de testare și înțelegere a procedurilor

- Experiență în sistemul de operare bazat pe *nix

- Experiență cu Git sau orice alt sistem de control al versiunilor

- Depanați cazurile de testare nereușite pe bancul de testare (plataforma de testare)

Abilități plăcute de a avea:

- Dorința de a automatiza

Limbi:

Engleză: C2 competent

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?