Marketing Assistant

Responsabilitati:

  • Asistență la toate pregătirile pentru evenimente online sau la fața locului: invitație, CV-uri pentru vorbitori, prezentări și dosare pentru participanți;
  • Suport cu detaliile logistice pentru evenimente: amenajarea sălii de conferințe, echipamente, catering, materiale promoționale etc.
  • Urmărirea listei de participanți și efectuarea tuturor modificărilor necesare, conform informațiilor primite;
  • Colectarea și analizarea datelor după eveniment;
  • Efectuează cercetări de piață și identifică noi tendințe;
  • Actualizări regulate ale resursei EY (Discover, EY Global, actualizări de știri fiscale etc.)
  • Asistență în compunerea conținutului online pentru site-ul companiei și conturile de social media;
  • Asistență la producerea de materiale și literatură de marketing, cum ar fi broșuri, fluturași, conținut web;

Cerințe:

  • Bune cunoștințe de marketing digital, Marketo, platforme de social media;
  • Limba engleza – avansat;
  • PR, Copywriting și bradding – cunoștințe bune
  • Experienta in organizarea de evenimente – constituie un plus

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?