Marketing Price Specialist

Cerințe :

a) Studii: diplomă de licență in domeniul tehnic sau economic

b) Alte cerințe speciale:

- Experienta de munca de 2-5 ani intr-o companie cu profil tehnic

- Cunostinte de MS Office si SAP Business Information (Depozit)

- Cunostinte de limbi straine (limba engleza la nivel avansat). Cunoasterea limbii Germane constituie un avantaj

- Buna intelegere a mediului de afaceri si a concurentei

- Disponibil pentru munca cu cifre, detalii si sisteme

Activități, responsabilități, atribuții:

1. Activitati principale

Atributii de stabilire a preturilor

- Ofera suport pentru planificarea preturilor la nivel brut si net pentru fiecare unitate de vanzari

- Introduce noile Produse Standard conform structurii definite

- Efectueaza comparatii de pret la nivelurile de pret ale principalilor concurenti de pe piata

- Colecteaza informatii referitoare la activitatile de stabilire a preturilor de pe piata a concurentei

- Actualizeaza informatiile de pret (produse si liste de preturi) in sistemul de preturi, pentru toate pietele

- Actualizeaza in sistem ciclul de viata al produselor

- Tipareste lista de preturi

- Furnizeaza documentatia de instruire referitoare la preturi pentru introducerea noii liste de preturi

2. Activitati secundare

- Intocmeste analize si propuneri standard pentru preturile produselor noi

- Urmareste care este nivelul discount-ului pe categorie de client/cont de produs, conform strategiei

- Urmareste NPC- Net Price Change (modificarea neta a pretului)

- Efectueaza analize privind concurenta (analiza SWOT) legate in special de pretul produselor si pozitionarea performantei

- Supravegheaza introducerea noii liste de preturi (si liste de preturi i-PAC)

- Colaboreaza cu toate partile interesate, cum ar fi echipele de Management al Produsului si IT

- Ofera o abordare uniforma a pietelor la nivel global

- Realizeaza si alte sarcini suplimentare discutate si convenite cu seful ierarhic superior

Beneficii:

  • Bonus de performanta;
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa – 20 ron/zi lucrata
  • Asigurare de viata + asigurare de sanatate pentru anumite categorii de cheltuieli si interventii chirurgicale
  • Pachet privat pentru servicii medicale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ManpowerGroup România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ManpowerGroup România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ManpowerGroup România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?