Marketing Specialist/Copywriting

Despre EuCeMananc

Companie românească fondată în 2014 în Timișoara, EuCeMananc a fost fondată de un grup de antreprenori în urmă cu cinci ani și este, în prezent, lider pe piața de food ordering din vestul țării. Serviciile oferite de EuCeMananc sunt disponibile atât prin aplicațiile Android și iOS cât și online pe .

Platforma reunește în prezent ofertele a peste 600 de restaurante din 18 orașe precum București, Timișoara, Oradea, Arad, Brașov și Iași. Începând din septembrie, eMAG, liderul ecommerce în regiune, se alătură echipei EuCeMananc pentru a extinde granițele a ceea ce ne dorim să devină cea mai bună platformă de food delivery din România.

Candidatul ideal:

Ești un intraprenor pasionat de marketing, tot ce este nou și ești creativ…. sau cel puțin la asta aspiri? Noi știm că așa te vrem!
La , ne mărim echipa și suntem în căutarea unui supererou pentru departamentul de marketing. Să-ți zicem câteva cuvinte pe scurt despre noi: ne place marketingul, râdem mult, suntem flexibili, dar organizați. Te așteptăm la noi!

Responsabilitățile tale:

Crearea conținutului, monitorizarea și managementul platformelor de social media;

Gestionarea și implementarea diverselor campanii de marketing online/offline;

Colaborarea cu celelalte departamente pentru a oferi sprijin în crearea unui customer experience eficient clienților;

Menținerea comunicării cu clienții pe canalele de social media, proactivitate în comunicare.

Ne dorim de la tine:

Experiență demonstrată în marketing de 1-2 ani, in special in copywriting;

Cunoștințe a platformelor de social media, crearea de content organic & paid care sa genereze rezultate;

Abilități foarte bune de comunicare verbală și scrisă;

Creativitate, flexibilitate și inițiativă de a veni cu diverse idei care vor livra rezultate cuantificabile;

Multitasking și capacitate bună de organizare;

Deschidere să înveți lucruri și strategii noi;

Limba Engleză - nivel mediu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HCL Online Advertising pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HCL Online Advertising pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HCL Online Advertising locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?