Marketwide Recruitment Lead - Europe

ROLUL:

Echipa europeană de recrutare este un grup nou format de profesioniști în achiziționarea de talente înalt specializați, care consiliază și colaborează cu grupurile noastre de afaceri în recrutarea de talente diverse în Accenture în toată Europa.

Responsabilitatea principală a responsabilului de recrutare MW este de a stimula excelența în recrutare în întreaga echipă, asigurând o „viziune unică” a activității de recrutare în întreaga MW Europe în raport cu obiectivele; identificarea proceselor și îmbunătățirilor operaționale ale furnizării de recrutare; și să conducă îmbunătățiri operaționale și de proces prin informații bazate pe date; deținând în același timp relații cu liderii noștri seniori din MW.

Conducătorul va dezvolta și va consilia echipa MW Recruitment în execuția strategiilor de talent pentru afacere, asigurând livrarea Recrutare; implicarea experților părților interesate și a candidaților; și să conducă schimbări pozitive prin inovare și activități cu valoare adăugată.

RESPONSABILITĂȚI:

Livrare

  • Furnizați datele, procesele și structurile de guvernanță adecvate pentru a oferi o „viziune unică” a recrutării, aliniată la nevoile afacerii (de exemplu, serviciu, abilități, locație, nivel, MW, MU)

  • Proiectați și furnizați procese personalizate și executabile și „moduri de lucru” pentru a sprijini viziunea europeană asupra activității de recrutare pentru MW și MU Recruiting

  • Responsabilitatea generală pentru livrarea unei echipe de recrutare MW la cererea anuală (modifică) cu accent pe stabilirea obiectivelor, feedback-ul performanței, productivitate și coaching/mentorat

  • Logodnă

  • Colaborare și implicare activă cu echipele de raportare și statistici pentru a se asigura că toate rapoartele susțin recrutarea operațională și oferă conducerii seniori raportări de guvernanță la nivel macro.

  • Interacțiunea cu și prezentarea în fața conducerii seniori ai afacerilor și a resurselor umane cu privire la performanța de recrutare pentru piață, inclusiv reprezentarea punctelor de vedere ale MU, MW și practici/aptitudini

  • Inovație și valoare adăugată

  • Stimulați inovarea și îmbunătățirile continue în funcționarea echipei europene de recrutare, asigurând că procesele le permit recrutorilor să ofere în mod eficient părților interesate și candidaților în găsirea celor mai bune talente pentru Accenture

  • Acționați ca un campion și influență în asigurarea celor mai bune practici consecvente pe piața europeană și în interiorul UM prin inovare și îmbunătățire continuă în furnizarea de recrutare operațională

  • Identificați și generați oportunități pentru a oferi schimbări inovatoare în performanța de recrutare, inclusiv cele în care acționarea la nivel de piață aduce oportunități de scară

  • Acționați ca interconectare cheie cu colegii din Global în proiecte și inițiative conexe

  • PĂRȚILE INTERESATE CHEIE:

  • Director european de recrutare și șef de livrare a serviciilor de resurse umane

  • Echipe de recrutare la nivel de piață

  • Echipe de raportare, date și perspective

  • Colegii din HR Market

  • Conducere senior în afaceri de piață

  • Recrutare globală

  • ABILITĂȚILE ȘI COMPETENȚELE NECESARE:

  • De preferată experiența anterioară de recrutare internă - într-un mediu de consultanță tehnologică, digitală sau tehnologică cu o acoperire globală și o înțelegere a recrutării într-o organizație matriceală

  • Experiență dovedită în proiectarea, conducerea și furnizarea de procese operaționale de recrutare și modalități de lucru care sunt bazate pe date și informații, pentru a se raporta la valorile cheie de recrutare

  • O capacitate ridicată de a traduce procese complexe și puncte de date în planuri clare de guvernanță, raportare și proiecte la nivel macro pentru conducerea senior și la nivel de detaliu pentru a genera schimbarea în cadrul recrutării

  • Cunoaștere foarte mare și dornic să lucreze cu date, Excel și alte instrumente de raportare/proces

  • Abilități puternice de comunicare, capabile să articuleze provocări și oportunități complexe simplu și eficient

  • Cu competențe în coaching, mentorat și construirea de echipe de achiziție de talente, cu un accent deosebit pe dezvoltarea recrutorilor în viitori lideri de talente pentru Accenture

  • Jucător de echipă colaborativ în cadrul procesului de recrutare – stimulează incluziunea, căutând îmbunătățirea continuă prin munca de zi cu zi și conducând prin exemplul în toate aspectele rolului tău de zi cu zi

  • Mențiune comercială, cu accent cheie pe obiectivele de afaceri și cunoștințe aprofundate și înțelegere a parametrilor de planificare a talentelor care joacă un rol esențial în recrutare

  • Capacitatea de a colabora și de a colabora cu funcții de resurse umane mai largi din Europa, inclusiv marketing de recrutare, lanț de aprovizionare cu talente, resurse umane pe teren, recompense etc.

  • CE ESTE IN EL PENTRU VOI?

    Toți profesioniștii noștri în recrutare primesc o formare cuprinzătoare care acoperă dezvoltarea abilităților de afaceri, tehnice și profesionale. Varietatea și amploarea muncii pe care le facem, precum și experiența pe care o oferă, oferă o platformă imbatabilă pentru a construi o carieră. În plus, creșterea noastră, combinată cu consilierea noastră integrată în carieră, oferă oportunități excelente de avansare rapidă.

    Pe lângă un salariu extrem de competitiv, Accenture oferă un pachet cuprinzător pentru toți angajații noștri.

    Despre Accenture

    Accenture este o companie lider globală de servicii profesionale, oferind o gamă largă de servicii și soluții în strategie, consultanță, digital, tehnologie și operațiuni. Combinând experiența de neegalat și abilitățile specializate din peste 40 de industrii și toate funcțiile de afaceri, susținute de cea mai mare rețea de livrare din lume, Accenture lucrează la intersecția dintre afaceri și tehnologie pentru a ajuta clienții să-și îmbunătățească performanța și să creeze valoare durabilă pentru părțile interesate. Accenture stimulează inovația pentru a îmbunătăți modul în care funcționează și trăiește lumea. Vizitați-ne pe www.accenture.com.

    Accenture este un angajator cu șanse egale și acceptă cererile din toate secțiunile societății și nu discriminează pe motive de rasă, religie sau convingeri, origine etnică sau națională, dizabilitate, vârstă, cetățenie, statut civil sau de parteneriat civil, orientare sexuală sau identitatea de gen sau orice altă bază, așa cum este protejată de legea aplicabilă.

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Accenture pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Accenture pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Accenture locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?