Master Data Team Leader & Content Lead Global Master Data (f/m/d)

ești următorul nostru

GENERARE DE TALENT?

POATE FI NOUL NOU LIDER DE ECHIPĂ MASTER DATA și LIDER DE CONȚINUT

SIG Combibloc este lider global în soluții inovatoare și durabile de ambalare și umplere cu carton aseptic. În acest moment critic, îndeplinim nevoia lumii de alimente și băuturi sigure într-un ritm din ce în ce mai mare, iar cu talentul și imaginația dvs. veți contribui la misiunea noastră. SIG se angajează, de asemenea, să creeze un mediu de lucru fără părtiniri, în care toți angajații sunt apreciați.

Căutăm un nou membru în echipa noastră locală de Master Data. Pregătește-te să joci un rol activ în coordonarea echipei și să fii conducătorul unui rol cheie în echipa SIG Supply Chain. Veți lucra îndeaproape cu părțile interesate de afaceri, lideri și utilizatori pentru a defini, dezvolta și implementa arhitectura de date principale care oferă cele mai bune servicii și soluții la nivel global.

RESPONSABILITĂȚI CHEIE:

  • Conduce, antrenează și motivează o echipă de 6 membri pentru a asigura procese și îmbunătățirea continuă în ceea ce privește eficiența
  • Fiți un jucător cheie în organizația noastră
  • Eficacitatea operațiunilor zilnice acționează ca un punct de contact pentru echipă și diferite departamente pentru operațiunile zilnice
  • Asigurați-vă că este livrat de înaltă calitate clienților interni și externi
  • Dezvoltați și implementați în cadrul partenerilor de afaceri o abordare strategică pentru managementul datelor.
  • Stabiliți reguli, politici, KPI-uri/analitice/rapoarte pentru a sprijini afacerea și a conduce la îmbunătățirea continuă
  • Mențineți datele de bază ale producției și ale materialelor materiale noi și protejați fiabilitatea datelor materialelor existente și eliminarea treptată a materialelor învechite

ADUCI ACESTE ABILITĂȚI, EXPERIENȚĂ ȘI EDUCAȚIE:

  • Cunoștințe tehnice specifice și minim 3-5 ani de experiență în master data, supply chain
  • Nivel avansat de cunoștințe MS Office (Excel, Powerpoint etc.)
  • Este necesara experienta in SAP
  • fluent in engleza

COMPETENȚE CHEIE:

  • Alege tehnici și metode adecvate pentru coordonarea echipei
  • Are o bună înțelegere a managementului schimbării
  • Explică informații și contexte complexe într-un mod ușor de înțeles
  • Ascultă activ și verifică dacă există o înțelegere reciprocă
  • Știe să ofere feedback și să motiveze echipa proactivă și cooperantă în comunicare prin inițierea și gestionarea sarcinilor într-o manieră implicată
  • Știe să adapteze comunicarea la grupul țintă

Cerințe preferate:

  • Cunoștințe aprofundate despre întreținerea și administrarea datelor de bază SAP în managementul materialelor, material master, vânzări și distribuție (planificarea producției, client și furnizor).
  • SAP4HANA

DE CE SIG?

Fondată în 1853, SIG are sediul în Neuhausen, Elveția. Abilitățile și experiența celor aproximativ 8.100 de angajați ai noștri din întreaga lume ne permit să răspundem rapid și eficient la nevoile clienților noștri din peste 100 de țări. În 2021, SIG a produs 45 de miliarde de pachete și a generat venituri de 2,5 miliarde EUR (inclusiv venituri neauditate Scholle IPN). SIG are un rating AA ESG de către MSCI, un scor de 13,4 (risc scăzut) de către Sustainalytics și un rating Platinum CSR de către EcoVadis. Pentru mai multe informații, vizitați www.sig.biz Pentru informații despre tendințele care conduc industria alimentară și a băuturilor, vizitați blogul nostru SIGnals: https://www.sig.biz/signals/en

APLICA ACUM

A LUA LEGATURA

Echipa de recrutare SIG

Telefon: +40 374752360

CREDE IN MAI MULT

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SIG Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SIG Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SIG Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?