Mecanic Agricol (m/f/d)

La KWS semanam viitorul inca din anul 1856 iar de aceea suntem in cautare de un Mecanic Agricol(m/f/d) pentru sediul din Silistea. Pentru această poziție oferim un contract de muncă nelimitat și cu normă întreagă.

Responsabilitatile postului:

  • Executa activitati care implica utilizarea echipamentelor de camp: masina de castrat, combina.
  • Participa la instruire privind utilizarea in conditii de siguranta a echipamentelor de camp si va respecta procedurile standard de operare.
  • Asigura traficul în condiţii de siguranţă a maşinilor agricole (CASTRIX, dispozitive de recoltare) pe drumurile publice şi pe teren.
  • Executa reglajele masinii de castrat corespunzător situaţiei identificate, astfel încât să se asigure calitatea executiei conform indicatiilor agronomului.
  • Executa reglajele combinei corespunzător situaţiei identificate, astfel încât să se asigure recoltarea fără pierderi şi la parametrii calitativi optimi ai producţiei
  • Urmareste realizarea calitatii produselor si sesizeaza orice nonconformitati care ar putea afecta calitatea.
  • Informeaza imediat superiorul despre functionarea necorespunzatoare a echipamentelor, care ar putea duce la avarii sau care afecteaza calitatea produselor.
  • Solicita in timp util piese de shimb necesare lucrarilor de intretinere si reparatiilor mecanice pentru echipamentul utilizat.
  • Nu foloseste in alte scopuri mijloacele tehnice,echipamentul sau utilajele, decat cele pentru care sunt destinate.
  • Controleaza utilajele tehnologice din punct de vedere tehnic.
  • Va respecta prevederile procedurii de blocare –etichetare specifica echipamentului pe care opereaza.
  • Mentine ordinea si curatenia in zona in care isi desfasoara activitatea si pe echipamentul pe care il utilizeaza
  • Verificarea cu atenţie şi de o manieră responsabilă a tuturor maşinilor de teren înainte de punerea acestora în funcţiune în conformitate cu recomandările producătorului; înştiinţarea Maistrului Mecanic şi a Directorului în Domeniul Transportului, cu privire la orice deficienţă de natură tehnică sau orice altă problemă ce ar putea conduce la accidente şi remedierea tuturor deficienţelor la faţa locului, atunci când acest lucru este posibil.
  • Realizarea tuturor operaţiunilor pe teren, în conformitate cu recomandările de natură tehnologică şi liniile directorii specificate şi stipulate de superiori.
  • Realizarea mentenanţei autonome de rutină în timpul campaniei (curăţarea autonomă de rutină, lubrifierea şi inspectarea în conformitate cu recomandările producătorului), detectarea cât mai curând posibil a defectelor.
  • Raportarea tuturor activităţilor agricole realizate fără întârziere potrivit instrucţiunilor primite din partea superiorilor (completarea în registrele referitoare la castrare / recoltare, etc.).
  • Respectarea tuturor regulilor, a recomandărilor în domeniul siguranţei, potrivit instrucţiunilor primite din partea superiorilor (purtarea întregului echipament de protecţie necesar, şi altele).
  • Să se asigure de depozitarea adecvată a echipamentele de pe teren atunci când acestea nu se folosesc şi să se abţină de la a lăsa maşinile de pe teren nesupravegheate în orice moment.
  • Să realizeze sarcinile de lucru la fabrica de seminţe ca parte a turei, potrivit instrucţiunilor primite din partea Şefului de Tură sau a Directorului Statiei:
  • Să opereze stivuitorul pentru a realiza mutarea paleţilor / sacilor în interiorul fabricii şi către şi de la depozit cu grija cuvenită, astfel încât niciun produs să nu se spargă sau să nu fie avariat.
  • Să realizeze activitatea de încărcare / descărcare a paleţilor / sacilor în autovehicole cu grija cuvenită, astfel încât niciun produs să nu se spargă sau să nu fie avariat.
  • Să conducă tractoare în interiorul fabricii.
  • Să sprijine Echipa de Mecanici în ceea ce priveşte mentenanţa maşinilor de la fabrică şi / sau a echipamentelor de pe teren, în timpul perioadei de pauza între perioadele de campanie

Profilul candiatului:

  • Studii adecvate: Mecanic calificat
  • Experienta de munca: minim 1 an de experienta
  • Cunoaste constructia, principiile si parametrii de functionare a utilajelor; calificare de motostivuitorist.
  • Persoana ordonata, ambitioasa, atenta la detalii, organizata, cu spirit practic si capabila de efort sustinut

Beneficii:

  • KWS este o companie de familie iar noi cream o atmosfera de lucru deschisa și prietenoasa. Aderarea la principiile etice este o prioritate pentru noi.
  • Promovam dezvoltarea profesionala si personala a angajatilor nostri dupa motto-ul “Make yourself grow”.
  • Pozitia de Laborant(m/f/d) include un pachet salarial atractiv, contract permanent si asigurare medicala.

Deveniți parte a poveștii de success KWS și alăturați-vă echipei noastre!

Dacă v-am trezit interesul, vă invităm să aplicați online și să trimiteți toate documentele necesare (scrisoare de intentie, curriculum vitae, certificate relevante).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KWS Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KWS Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KWS Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?