Mecanic de locomotiva

Cerintele postului:

- De baza: Minim studii medii
- De specialitate: studii de specialitate in domeniul conducerii locomotivelor pentru trenuri de marfa;
- Avizele medical şi psihologic, în termen de valabilitate conform legislaţiei în vigoare;
- Certificatul pentru confirmarea periodică a competenţelor profesionale generale;
- Permisul/permisele de conducere tip locomotivă şi autorizaţia/autorizaţiile specifice activităţii de manevră, conducere a trenurilor, conducerea trenurilor pe pante mari, activitate în sistem simplificat (fără mecanic ajutor), conform reglementărilor specifice si in termen de valabilitate.

Zonele de rezidenta:

Curtici/Santana-Arad
Timisoara
Simeria/Alba Iulia
Craiova
Targu Jiu
Brasov
Ploiesti
Bucuresti
Constanta
Rosiori/Videle
Giurgiu
Titu

Responsabilitati principale:

  • Tractarea în condiţii de siguranţă a trenurilor, conform legislaţiei în vigoare;
  • Să cunoască secţiile de circulaţie pe care remorca trenul, PTE ale staţiilor de cale ferată, RTE al liniilor ferate industriale, unde urmează să-şi desfăşoare activitatea;
  • Să cunoască operaţiunile de remizare, respectiv punere în serviciu, pentru tipul de locomotivă pe care o conduce;
  • Să cunoască, să respecte şi să aplice în totalitate conţinutul actelor normative şi reglementărilor specifice funcţiei pe care o îndeplineşte, conform sigurantei circulatiei.

Beneficii:

  • Pachet salarial foarte atractiv ce include si Prima anuala de concediu, Paste, Craciun; tichete de masa;
  • Mediu de lucru performant (locomotive noi);
  • Desfasurarea activitatii intr-un colectiv tanar, ambitios, in cadrul unei companii in continua crestere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LTE-Rail Romania S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LTE-Rail Romania S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LTE-Rail Romania S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?