Mecanic locomotiva

Responsabilitati principale:

  • Tractarea în condiţii de siguranţă a trenurilor, conform legislaţiei în vigoare;
  • Să cunoască secţiile de circulaţie pe care remorca trenul, PTE ale staţiilor de cale ferată, RTE al liniilor ferate industriale, unde urmează să-şi desfăşoare activitatea;
  • Să cunoască operaţiunile de remizare, respectiv punere în serviciu, pentru tipul de locomotivă pe care o conduce;
  • Să cunoască, să respecte şi să aplice în totalitate conţinutul actelor normative şi reglementărilor specifice funcţiei pe care o îndeplineşte, conform sigurantei circulatiei;
  • Conduce şi deserveşte diferite tipuri de locomotive, atât la manevră cât şi în parcurs;
  • Se asigura de funţionarea corectă a mecanismelor, instalaţiilor, echipamentelor, aparatelor atât la plecare, cât şi în parcurs;

Cerințele postului

  • Studii: medii, cursuri specifice;
  • Autorizatii: permis european, conducere simplificata
  • Avize: apt medical si psihologic
  • certificatul pentru confirmarea periodică a competenţelor profesionale generale;
  • Experienta pe un post similar - constituie avantaj;
  • Domiciliul: Tg. Mures, Campia Turzii, Cluj-Napoca, Oradea si zonele limitrofe ale localitatilor mentionate

Oferta

  • salariu atractiv, prime sarbatori
  • tichete de masa
  • contract de muncă pe perioadă nedeterminata;
  • oportunitatea unui loc de munca stabil

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VIA TERRA SPEDITION pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VIA TERRA SPEDITION pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VIA TERRA SPEDITION locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?