Mecanic utilaj

Cerinte:

  • Studii medii tehnice de specialitate (Mecanica, hidraulica,pneumatica). Studiile superioare in domeniul tehnic reprezintă un avantaj
  • Experienta necesară: minim 2 ani de zile;
  • Cunostinte tehnice: Mecanica, hidraulica, pneumatica, electricitate;
  • Cunostinte specifice: Operare PC ( Word , excel, Outlook)
  • Capacitate de planificare, de organizare,de a lua decizii si de finalizare,orientare catre performanta si munca in echipa,atentie, disciplina,flexibilitate, responsabilitate, indemnare, rezistenta la stres.
  • Disponibilitate pentru 3 schimburi;

Responsabilitati:

  • Colaborează cu membrii echipei pentru îndeplinirea sarcinilor
  • Creeaza si mentine relatii profesionale
  • Identifica si rezolva probleme complexe evaluand rezultatele obţinute
  • Documentaţia tehnică: execută desene de ansamblu, citeşte desene de execuţie, interpretează planuri de operaţii
  • Sisteme de mentenanţă: Specifica lucrările curente de întreţinere si efectuează operaţii pregătitoare in vederea reviziilor;
  • Sisteme de transmitere a mişcării: analizează rolul funcţional al organelor de maşini din cadrul transmisiilor mecanice, coordonează lucrări de montaj pentru organe de maşini şi mecanisme si execută lucrări de reglare şi întreţinere ale transmisiilor mecanice
  • Tehnici de măsurare în domeniu: explică structura instalaţiilor / sistemelor de măsurare, execută operaţii pregătitoare pentru utilizarea tehnicilor de măsurare si utilizează tehnici de măsurare pentru determinarea /monitorizarea mărimilor fizice specifice proceselor industriale.
  • Asamblări mecanice: stabileşte procesul tehnologic de asamblare, realizează produse specifice prin asamblări nedemontabile si efectuează lucrări de asamblare demontabilă.

Oferim:

    • Pachet salarial format din salariu fix motivant si beneficii extrasalariale:
      - bonus de performanta ce poate ajunge pana la 1200 Ron /lunar,
      - spor noapte, spor weekend, spor ore suplimentare, tichete de masa;
      - prima de Craciun, prima de Pasti,
      - spor de vechime, prima de recomandare, prima vacanta, bonus de caldura;
      - Asigurare medicala privata;
      - Transport gratuit;
    • Transparenta si claritate in ceea ce priveste posibilitatea de promovare;
    • Un loc de munca sigur si posibilitatea de a creste si promova.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DS SMITH PACKAGING pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DS SMITH PACKAGING pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DS SMITH PACKAGING locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?