Mecanic_Valea Mare Pravat

Descrierea postului

Descrierea companiei:

  • Carmeuse este o companie multinațională fondată în Belgia, 1860, lider mondial în producerea varului;
  • Produsele noastre sunt utilizate într-o multitudine de aplicații, cum ar fi tratarea apei, stabilizare de soluri, construcții industriale, agricultură, industria alimentară și farmaceutică, fabricarea sticlei;
  • În România, Carmeuse are 3 fabrici, la Deva, Câmpulung și Fieni, iar sediul central este în Brașov;
  • În toate acțiunile noastre, punem accent pe dezvoltare sustenabilă şi respectarea mediului înconjurător.

Descrierea poziției:

În calitate de LĂCĂTUȘ MECANIC vei presta următoarele activități :

  • Asiguri mentenanța mecanică pentru echipamente și utilaje ;
  • Participi la întreținerea echipamentelor mecanice din cadrul punctului de lucru ;
  • Efectuezi lucrări de revizii și reparații ;
  • Efectuezi inspecțiile periodice ale echipamentelor mecanice;
  • Participi la activități simple în cadrul fluxului de producție ( încărcări , curățenie etc.).

Cerințe:

  • Ai calificare de mecanic
  • Ai cunoștințe de sudură electrică și / sau oxiacetilenă
  • Îți dorești un loc de muncă stabil , într -o companie ce pune angajatul pe primul loc ;
  • Îți place să lucrezi în echipă ;
  • Ești deschis provocărilor și te consideri o persoană activă ;
  • Ai disponibilitate pentru lucrul în schimburi .

Ce îți oferim:

  • Un mediu de lucru prietenos şi receptiv, ce pune angajaţii pe primul loc;
  • Stabilitate;
  • Implicarea în domenii multiple de activitate;
  • Pachet salarial atractiv (salariu fix, spor pentru orele de noapte și lucrul în zilele de weekend, tichete de masă, prime, transport gratuit).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Carmeuse pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Carmeuse pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Carmeuse locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?