Mechanical Design Engineer

Pentru clientul nostru, o companie cunoscuta specializata in design industrial cu birouri in mai multe tari din Europa si SUA, recrutam un Inginer Proiectant Mecanic.

Candidatul ideal este o persoană pasionată, proactivă, cu bune abilități organizatorice, care își dorește să lucreze într-un birou de proiectare și care apreciază diversitatea: de proiecte, sectoare de activitate, de clienți.

Responsabilitati:

  • Proiectare 2D si 3D de echipamente mecanice din diverse domenii: aeronautica / spatiu / transport / automobile / cale ferata / energie;
  • Proiectarea ansamblurilor mecanic-sudate, modificarea utilajelor;
  • Întocmirea dosarului de fabricație: dimensionarea pieselor, întocmirea planurilor generale și a subansamblurilor, elaborarea nomenclatoarelor pieselor;
  • Analiza propunerii tehnice si a caietului de sarcini;
  • Propunerea si alegerea solutiilor tehnice optime in conformitate cu specificatiile si cerintele de calitate, respectand timpii si termenele de executie;
  • Raportarea privind progresul proiectului;
  • Realizarea controlului (3D si 2D).

Cerințe:

  • Licenta universitara in Inginerie Mecanica;
  • Bune cunoștințe de desen tehnic industrial;
  • Bună cunoaștere a unui instrument de proiectare CAD (CATIA V5 / Creo);
  • Experiență profesională anterioară în inginerie de proiectare mecanică – un plus
  • Calități de comunicare și integrare;
  • Cunoașterea limbii engleze este obligatorie, franceza constituie un avantaj.

Alte informații:

  • Tichete de masa, bonusuri;
  • Creșterea numărului de zile libere în funcție de vechimea în companie;
  • Abonament de afaceri medicale;
  • Formare profesionala in tara si strainatate.

Vă rugăm să aplicați online cu un CV detaliat. Doar candidații eligibili vor fi contactați în maximum 2 săptămâni. Toate informațiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HRS Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HRS Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HRS Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?