Medic generalist in Franta - salariat

nespecificat

Candidatul ideal

Se cere:
Diploma dе medic generalist/medic dе familie
Nivel mediu dе limba franceza (B1-B2)

Descrierea jobului

Spitаl de psihiatriе situat intr-un orаs de 57 000 locuitori din regiunеа Pаys dе lа Loire, lа 50 minutе de Nantеs si 30 de minutе dе Ocеаnul Atlantic, cаuta un mеdic gеnеralist sаu un mеdic in medicina polivalenta pentru a completa echipa actuala de 6 medici in medicina polivalenta/medicina generala.

Spitalul este organizat astfel :
♦ 5 sectoare pentru adulti
♦ 3 sectoare pentru copii,
♦ 1 sector pentru adolescenti,
♦ 5 « federatii » (adictologie si reabilitare, gerontologie-psihiatrie, urgente, cercetarea medicaa)
♦ 1 centru de primire specializata.

Cateva cifre :
Paturi : 853
Intrari anuale : 3600 (spitalizare completa)
Intrari totale : 15 868
Bazin de populatie: 679 024 locuitori

DESCRIEREA POSTULUI :
Statut : Practician spitalicesc/Practician Contractual/Practician atasat asociat/ Practician atasat
Tip de contract : salariat timp complet, CDD (6 luni)
Salariu :
Salariul va fi calculat pe baza unei grile salariale din spitale in functie de experienta si de statut :
♦ Practician spitalicesc (7500 euro brut + 1000 euro garzile)
♦ Practicien contractual, salarizarea se va efectua la limita celui de-al 4-lea esalon, majorare 10% dupa grila practicienilor spitalicesti (4852 euro brut + 1000 euro garzile + 493 euro lunar)
♦ Pentru practicienii atasati : 4607 euro brut +1000 euro garzile
Organizarea timpului de munca :
5 zile/saptamana timp complet sau 5 sau 6 ½ zile in timp partial
2 garzi/luna
Experienta si savoir-faire :
Asigura primirea si monitorizarea pacientilor si a rezidentilor din spital

CARACTERISTICILE POSTULUI:
La spital, permanenta ingrijirilor este organizata astfel :
Primul front :
* Garzile sunt asigurate de catre rezidenti, medicii generalisti
* Primirea pacientilor nou-veniti, evaluarea acestora, orientarea si monitorizarea pacientilor in timpul spitalizarii
Al doilea front
* Perioada de “astreinte » (garzi la domiciliu) realizata de catre medicii psihiatri
Orar de munca :
Ziua : 9h00 – 18h00
Noaptea : 18h00 – 9h00
Conditii de integrare :
O locuinta va fi pusa la dispozitie de catre spital, gratuit, pe o perioada de 3 luni, apoi pentru inca 3 luni, chiria se va plati la jumatate
Mai multe tipuri de locuinta sunt puse la dispozitie, in functie de compozitia familiei (casa sau apartament)
Se pune la dispozitie si o masina de serviciu

OPTIM SYNCHRONY este un cabinet de consultanta si recrutare de personal medical calificat din tari din Uniunea Europeana, deschisi spre o oportunitate de dezvoltare a carierei in institutiile de sanatate din Franta. Oferim servicii de consultanta candidatilor nostri in realizarea proiectelor lor profesionale, servicii bazate pe transparenta, proximitate si respect.