Medic medicina muncii Moinesti

Responsabilitati:

  • Efectueaza examinarea medicala a salariatilor asigurand totodata asistenta medicala de urgenta victimelor in caz de accident si pacientilor in caz de imbolnavire
  • Executa procedurile principale si respecta standardele definite pentru procesele Petromed, si respecta toate cerintele legale pentru toate unitatile de afaceri carora Petromed furnizeaza serviciile sale
  • Urmăreşte condiţiile de muncă şi expunerea profesională
  • Completeaza actele medico-legale ale cabinetului medical: fişele medicale ale salariaţilor, statistica medicală, analiza morbidităţii cu incapacitate temporară de muncă, actele necesare în caz de accident de muncă etc.
  • Acţionează pentru depistarea activă şi asigură profilaxia bolilor profesionale şi legate de profesiune
  • Asigură asistenţa medicală de urgenţă în accidentele de muncă şi în afecţiunile nelegate de locul de muncă, la locul accidentului şi urmăreşte evoluţia accidentaţilor in limitele competentelor pe care le detine
  • Îndrumă la unităţile sanitare de specialitate bolnavii care necesită precizare de diagnostic sau asistenţă medicală de specialitate Asigură profilaxia bolilor transmisibile
  • Asigură implementarea programelor de prevenire medicale în Petrom
  • Asigura support conducerii pentru imbunatatirea activitatii Petromed, gaseste noi solutii in concordanta cu obiectivele Petromed si cu cerintele business-ului

Cerinte:

  • Studii superioare de medicina generala/familie/ medicina muncii
  • 3 ani experienta practica ca si medic specialist in medicina generala/medicina de familie cu autorizaţie de liberă practică valabilă
  • Cunostinte medii de limba engleza (scris si vorbit)
  • Buna cunoastere si abilitati de lucru cu aplicatiile Microsoft Office ( Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook).
  • Disponibilitate  de deplasare in teren

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la OMV Global Solutions pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la OMV Global Solutions pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are OMV Global Solutions locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?