Salar net
500 - 1000 EURO / luna

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui nou coleg la Nobil VET. Suntem un colectiv tanar, entuziast si primitor care te va intampina si te va ajuta sa te integrezi rapid. In cabinetul veterinar Nobil VET, oferim un mediu de lucru placut, fara stres.
Cabinetul are o activitate de 9 ani in domeniu, suntem in continua dezvoltare si ne dorim sa avem o echipa medicala profesionista, unita si dedicata animalelor.
La noi in cabinet nu vei vinde in pet shop / farmacie, nu vei avea garzi si nici ture de noapte. Programul lejer iti va permite sa ai mai mult timp pentru tine.

Viitorul coleg medic veterinar trebuie:

  • Sa cunoasca activitatile de rutina intr-un cabinet veterinar;
  • Sa aiba experienta minima de 3 ani intr-un cabinet/clinica veterinara, pe post de medic principal pe o tura;
  • Sa fie absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara cu drept de libera practica a medicinei veterinare in Romania;
  • Sa fie cunoscator al procedurilor chirurgicale specifice (ex. mica chirurgie);
  • Sa aiba cunostinte de operare PC (ex. sa trimita e-mailuri, sa redacteze/scaneze documente, etc.)
  • Sa fie o persoana punctuala, iubitoare de animale, organizata, dedicata meseriei;
  • Sa aiba abilitati bune de comunicare, planificare si de relationare cu proprietarii de animale;
  • Sa fie o persoana flexibila, care se adapteaza usor cerintelor.

Descrierea jobului

Pentru binele pacientilor nostri, ne dorim ca medicul veterinar:

  • Sa aiba capacitatea de a diagnostica si a prescrie tratamente corespunzatoare;
  • Sa cunoasca manopera medicala si procedurile interventiilor chirurgicale;
  • Sa recomande produse si diete veterinare;
  • Sa prezinte clientilor serviciile oferite de cabinet;
  • Preia cazurile generale sau urgentele si le solutioneaza cu ajutorul asistentului veterinar;
  • Sa cosmetizeze animalele (ex. tuns igienic, toaletare, etc);
  • Sa stabileasca necesarul de medicamente, accesorii si consumabile din cabinet;
  • Sa completeze registrele medicale.

La Nobil VET vei avea urmatoarele beneficii:
  • Angajare cu forma legala, contract de munca pe 8 ore;
  • Program de lucru 6 ore pe zi (tura I: 09:00 – 15:00; tura II: 15:00 – 21:00), doua weekend-uri lucrate pe luna (program: 10:00 – 16:00);
  • Salariu fix + comision din tunsori. Comisionul variaza in functie de cate animale sunt tunse pe luna. In general, un angajat castiga intre 200 – 600 lei / luna din tunsori.
  • Salariul se plateste intotdeauna la timp, in doua transe lunare.
  • Oferim reduceri la produse si servicii.
  • Zilele lucrate de sarbatori legale se platesc dublu.
  • Oferim majorari salariale periodice, pe masura performantei.
  • Colaborare pe termen lung.

Cu o experienta de 9 ani in domeniu, cabinetul veterinar Nobil VET ofera servicii complete pentru animalele mici, servicii de asistenta veterinara, cosmetica/frizerie canina, consultanta privind ingrijirea si cresterea animalelor de companie.