Medic Veterinar cu experienta

Salar brut
700 - 1000 €

Candidatul ideal

- experienta de minim 2-3 ani ca si medic principal pe o tura, de preferat o parte intr-o clinica veterinara mare.
- cunostinte de lucru cu echipamente de laborator (biochimie, hematologie) si despre produsele farmaceutice comune (locatia are si farmacie)
- cunostinte in lucrul cu PC-ul si de limba engleza nivel mediu
- disponibil la lucrul si in weekend
- (avantaj) chirurgie pe tesuturi moi

Descrierea jobului

Medicul este responsabil de o tura in unul din centrele veterinare Perfect Pet. Avem centre veterinare in zonele Berceni, Morarilor si Stefan cel Mare. Nu putem preciza inainte de interviu o anume locatie, dar in functie de experienta si domiciliu vom incerca sa iti oferim un post cat mai aproape de casa.

Locatiile sunt deschise si in weekend - prin rotatie se va lucra si sambata/duminica (in limita unui total de 42-44h/saptamana)

Activitatea cea mai comuna este preponderent specifica celei de clinica: consultatii, analize, tratamente, mica chirurgie, prescriere/vanzare produse farmaceutice, completare registre

Beneficii:
- mediu de lucru civilizat, incercandu-se apropierea cat mai mult de standardele din afara tarii, echipa cu oameni ce isi respecta colegii si clientii si sunt intotdeauna dispusi sa te ajute, dotari bune.
- salariu corect, platit intotdeauna la timp, forme de angajare legale din prima zi. Reduceri la produse si servicii. Masa platita in weekend.
- participarea la un proiect in plina dezvoltare, unde este loc pentru avansat iar opiniile fiecarui membru al echipei sunt luate in calcul.

Despre echipa & companie

Avem o echipa de 10 medici, in 3 locatii. Majoritatea colegilor au lucrat in clinici si spitale mari, avand fiecare experienta a mii sau zeci de mii de cazuri si disponibilitatea de a isi pune aceasta experietnta la dispozitia oricarui membru al echipei. Suntem dotati pentru a efectua intern majoritatea investigatiilor (analize, ecografie, radiologie, interventii chirurgicale de aproape orice natura - inclusiv ortopedie). Prin softurile utilizate tinem o buna evidenta a cazurilor - astfel incat orice medic are acces la intregul istoric al fiecarui pacient, pentru a il putea prelua fara dificultati. Avem o buna orgazinare, astfel incat consumabilele si produsele farmaceutice nu lipsesc niciodata.

Perfect Pet a luat nastere in urma peste 8 ani, scopul fiind de a oferi servicii “ca afara“, la preturi accesibile in Romania. Suntem apreciati de clienti pentru calitatea serviciilor, preturile rezonabile, curatenia locatiilor si buna informare pe care o oferim clientilor. Nu facem economie la nimic atunci cand e vorba de bunastarea patrupedelor, lucru care a dus ca de la an la an numarul clientilor sa se dubleze.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Perfect Pet pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Perfect Pet pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Perfect Pet locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?