METRO CASH & CARRY

METRO angajeaza Consilier Vanzari Senior

  • METRO CASH & CARRY
Salariu
Salariu confidenţial

Ești dinamic și îți place să interacționezi cu clienții?

Ai putea fi colegul perfect pentru rolul de Consilier Vânzări Senior.

Pentru a avea succes în acest rol, vei avea nevoie de:
 Experientă anterioară în comerț;
 Orientare și deschidere către clienți;
 Responsabilitate si seriozitate;
 Dinamism și spirit de inițiativă;
 Flexibilitate și spirit de echipă;
 Excelente abilități de comunicare;
 Cunoștințe de operare MS Office.

Descrierea jobului

Alătură-te echipei și te vei ocupa de:
 Deservirea clienților METRO în mod activ, oferind informații despre produsele și serviciile METRO, ajutând clienții la manipularea produselor astfel încat să cumpere rapid și usor ceea ce își doresc;
 Asigurarea prezenței mărfurilor la raft în mod direct, asigură prezența prețurilor lângă produse si informarea corectă și completă a clientului despre produsele și serviciile comercializate;
 Recepționarea și invetarierea stocului de marfă în acord cu legislația și standardele METRO pentru a avea stocul scriptic egal cu stocul faptic;
 Asigurarea calității, prospețimii și termenului de valabilitate al produselor expuse în zona comercială și în spațiul de depozitare;
 Facturarea și încasarea contravalorii produselor, conform procedurilor si instrucțiunilor interne, atunci când este necesar;
 Instruirea angajaților în acord cu procedurile și principiile de afaceri ale companiei și actionează pentru menținerea și creșterea motivației în colectiv;
 Oferirea de suport colegilor, atunci când este necesar;
 Asigurarea ordinii și curațeniei la locul de muncă.

Ce oferim în schimb?
 Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști;
 Vei găsi la noi un mediu prietenos si oportunități de dezvoltare;
 Tichete de masă, vouchere cadou (Paște, Crăciun, fidelitate, etc.);
 Bonus trimestrial în funcție de performanța magazinului;
 Asigurare medicală.

Pentru mai multe informatii puteti suna la numarul de telefon: -ascuns-sau puteti trimite un Cv la adresa de email: [email protected]

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la METRO CASH & CARRY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la METRO CASH & CARRY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are METRO CASH & CARRY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?