Candidatul ideal

  • Absolvent liceu profil Metrologie / Mecanic / Electromecanic
  • Experienta relevanta in metrologie/reparatii mecanica fina/ activitati de sculer -matriter
  • Cunostinte de baza in operare PC
  • Cunostinte despre echipamentele si mijloacele de masurare
  • Seriozitate, atentie la detalii si spirit de echipa
  • Disponibilitate pentru lucrul in schimburi

Descrierea jobului

  • Diagnosticheaza starea de functionare a mijloacelor de masurare, identificand cauza (ele) care au condus la aceasta;
  • Efectueaza in aria de competenta etalonari metrologice ale echipamentelor de inspectie si masurare/monitorizare produs/ proces, verificari de temperatura specifice proceselor termice, in conformitate cu instructiunile si/ sau normele tehnice de metrologie aplicabile;
  • Efectueaza calibrari dispozitive computerizate si analizeaza daca un defect de produs este real sau este urmare a unui semnal fals transmis de echipamentul de inspectie;
  • Dezvolta, testeaza, valideaza si implementeaza proceduri noi de etalonare in cadrul laboratorului de metrologie;
  • Repara mijloacele de masurare defecte sau neconforme cu specificatiile - mecanisme fine; corecteaza suprafete active ale mijloacelor de masurare de precizie, traductorii echipamentelor electronice critice din inspectie si productie;
  • Utilizeaza intrega gama de standuri, dispozitive si mijloace de masurare necesare pentru a valida rezultatul reparatiei, inainte de reverificarea / reconfirmarea metrologica a acestuia.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Timken Romania SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Timken Romania SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Timken Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?