Microsoft Teams Support Engineer (Level 2)

IX Recruitment oferă un post de la DISTANȚĂ ca Microsoft Teams Support Engineer (Nivel 2) în Timișoara pentru clientul nostru, DAMOVO - o mare companie multinațională care oferă sisteme sigure, flexibile care permit colaborarea, transparența și inovația.

Poziție: inginer de sistem (nivel 2)

Locație: Timișoara/La distanță

Salariu: 6.500 - 7.500 RON NET/Luna +Beneficii

Program: MF 8h/zi

Obligatoriu: experiență cu Microsoft Teams (asistență)

Cunoștințe bune de engleză (germană este un plus)

Descriere:

• Microsoft Teams Support Engineer (Nivel 2)

• Include diagnosticarea eficientă, documentarea și rezolvarea problemelor L2

• Veți fi responsabil pentru suportul de nivel 2 pentru tehnologia Microsoft Teams pentru echipe din întreaga lume

Responsabilitati:

• Gestionarea directă a activităților de Servicii Profesionale

• Sesiuni la distanță dacă este cazul

• Depanare și depanare

• Asigurarea unei satisfacții ridicate a clienților

• Raportarea stării către clienți

• Această poziție necesită abilități excepționale de organizare, depanare și comunicare, precum și răbdare, perseverență și dorința de a ajuta clienții să obțină succes cu produsele Microsoft Teams

Cerințe:

• Experienta intr-un rol tehnic orientat catre client

• Experiență aprofundată și practică cu Microsoft Teams Support

Este bine sa ai:

• Experienta cu echipamente de telecomunicatii (protocoale VOIP, rutare directa)

• Experiență aprofundată în rețele de date și telefonie (de exemplu, lucrul cu Cisco, hands-on, QOS, protocoale dinamice, IPsec, rutare și bridging)

• Experiență în scrierea notelor de aplicare și a documentelor tehnice/de proiect

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv și Bonusuri

• Echipa multiculturală/internațională grozavă

• Opțiune de birou acasă

• Instruire plătită de companie

• Asigurare de sanatate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IX Recruitment pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IX Recruitment pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IX Recruitment locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?