MicroStrategy Senior Developer

Responsabilitati

  • Pentru a dezvolta aplicații MicroStrategy end-to-end folosind MicroStrategy Developer, MicroStrategy Web și MicroStrategy Workstation
  • Pentru a dezvolta aplicații Web și Mobile MicroStrategy folosind cele mai bune practici și standarde și pentru a crea o soluție de analiză scalabilă care produce rezultate SQL performante și scalabile.
  • Pentru a vă asigura că aspectul aplicațiilor respectă liniile directoare ale companiei și prezintă datele necesare utilizatorilor în timp util
  • Pentru a depana aplicațiile și pentru a îmbunătăți aspectul și senzația, precum și timpii de răspuns.
  • Pentru a crea toate obiectele MicroStrategy necesare pentru o aplicație: atribute, metrici, filtre, solicitări, rapoarte, documente, dosare.
  • Analizați SQL-ul generat de MicroStrategy și configurați obiectele pentru a asigura rezultate corecte și timpi de răspuns cei mai rapidi.

Experiență și calificări

În calitate de dezvoltator senior MicroStrategy, ar trebui să aveți următoarele experiență și calificări:

  • Experiență în dezvoltarea integrală a proiectelor MicroStrategy
  • Abilitatea de a înțelege cerințele și specificațiile furnizate de consultanții dvs. sau analiștii de afaceri
  • Cunoștințe temeinice și experiență de lucru cu:
  • Toate instrumentele din MicroStrategy Suite, inclusiv Workstation, Developer, Library și Web.
  • Funcționalitățile și capabilitățile MicroStrategy, cum ar fi vizualizări, dosare, documente, cuburi și așa mai departe.
  • Administrarea proiectelor MicroStrategy.
  • Experiență puternică în modelarea datelor
  • Cunoștințe SQL profunde
  • Abilitatea de a depana și remedia problemele tehnice
  • Reglarea performanței și experiența de depanare.
  • Cunoașterea celor mai bune practici de performanță și a modului de a construi aplicații eficiente din punct de vedere al resurselor.

Certificari MicroStrategy:

  • Arhitectul MicroStrategy
  • Arhitectul bazei de date MicroStrategy
  • Administrator platformei MicroStrategy
  • Dezvoltator MicroStrategy (SDK de bază)
  • Analist MicroStrategy

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wipro Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?