Mid-level Web Developer - Full Remote (m/f/d)

ARRK Engineering face parte din grupul internațional ARRK și este specializată în toate serviciile legate de dezvoltarea de produse. În cadrul Grupului ARRK implementăm dezvoltarea de produse de la inginerie virtuală la prototipuri și producție de volum redus.

Dezvoltator web de nivel mediu - Telecomandă completă (h/f/d)

  • LOCATION Cluj-Napoca
  • COMPANIA ARRK Research & Development SRL
  • TIP DE CONTRACT Full time
  • ÎNCEPE de acum

RESPONSABILITĂȚIILE DVS

  • Dezvoltarea și întreținerea de aplicații web de înaltă performanță pentru producătorii de automobile de top
  • Urmați și răspândiți cele mai bune practici pentru dezvoltarea de software de înaltă calitate
  • Înțelegerea arhitecturii web
  • Lucrul la aplicații web într-o echipă interfuncțională
  • Sprijin în dezvoltarea conductelor CI/CD
  • Lucrul la concepte și specificații în coordonare cu clienții

PROFILUL TAU

  • Experiență cu Node.js și/sau Java Spring Boot, Rest API, baze de date SQL și NoSQL
  • Cunoașterea standardelor de calitate și a metodelor profesionale în dezvoltarea de software, precum Clean Code, TDD, SOLID Principles etc.
  • Prima experiență cu tehnologiile Front End precum Angular și/sau React
  • Cunoștințe TypeScript, JavaScript, CSS și HTML5.
  • Prima experiență cu Linux, Docker, Kubernetes, OpenShift
  • Bune abilități de comunicare (și în engleză, germană este un plus)
  • Interesul pentru industria auto constituie un avantaj
  • Reședința în România

BENEFICIILE DVS

  • Creăm mai multă flexibilitate pentru dvs. - Program de lucru adaptabil și posibilitate de birou la domiciliu
  • Vă sprijinim strategia de carieră - Traininguri profesionale și mari oportunități de creștere profesională
  • Vă asigurăm timpul de vacanță – Zile suplimentare de vacanță
  • Avem grija de sanatatea ta – Pachet medical privat complet
  • Oferim suplimente salariale atractive – Bucurați-vă de timpul dvs. de bonus!
  • Vă susținem bunăstarea - Oferte de sport și wellness

A LUA LEGATURA

Timea Kovacs

[email protected]

+40 (0) 364 434 – 717

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ARRK Research & Development SRL Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ARRK Research & Development SRL Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ARRK Research & Development SRL Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?