Mid/Senior Full Stack Engineer (Angular, Node)

Responsabilitati:

• Dezvoltarea de noi caracteristici pentru utilizator folosind Angular

• Construirea de componente reutilizabile și biblioteci front-end pentru utilizare ulterioară

• Dezvoltarea serviciilor REST cu ExpressJ-uri sau cadre backend similare precum NestJ-uri

• Construirea de interfețe CRUD cu MongoDB ca serviciu de stocare

• Integrarea cu servicii API terțe

Candidatul ideal:

• Înțelegerea temeinică a modelelor de proiectare, arhitecturii microserviciilor, programare orientată pe obiecte și programare funcțională, dezvoltare asincronă și bazată pe evenimente.

• Experiență solidă în dezvoltare cu TypeScript

• Înțelegerea temeinică a Angular și a principiilor sale de bază

• Experiență în dezvoltarea backend

• Familiaritate cu API-urile RESTful

• Cunoașterea mecanismelor moderne de autorizare, cum ar fi JSON Web Token

• Familiarizarea cu conductele și instrumentele moderne de construcție front-end

• Bună înțelegere a bazelor de date relaționale (Postgres) și Nosql (Mongo).

• Familiaritate cu instrumentele de versiune a codului GIT

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RECRUT'ART pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RECRUT'ART pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RECRUT'ART locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?