Middle C Embedded SW Engineer

DXC-Luxoft este un integrator de software și o casă de soluții lider în industrie pentru mai multe verticale de afaceri, cum ar fi finanțe, automobile și transformare digitală. DXC-Luxoft lucrează atât cu producătorii de automobile OEM, Tier-1, cât și cu alți furnizori. Există milioane de mașini pe drum astăzi cu soluții concepute de DXC-Luxoft.

DXC-Luxoft derulează un proiect ca furnizor principal pentru unul dintre cei mai mari producători germani de automobile (OEM). Domeniul principal al proiectului este dezvoltarea software-ului telematic pentru ECU.

Căutăm o echipă de profesioniști care să ne extindă echipa de proiect care să implementeze ciclul complet de SDLC, inclusiv respectarea calității cu aspectele ASPICE și Cyber ​​Security. Echipele de bază sunt reprezentate în Germania și România cu posibilitatea de a lucra de la distanță în aceste locații.

DXC-Luxoft este bucuros să primească aplicații de la solicitanți auto-motivați și autodisciplinați, care comunică bine, le place să lucreze în echipă și sunt foarte motivați să aducă valoare clienților noștri auto.

Pentru candidatul de succes oferim oportunitatea de a vă îmbunătăți și dezvolta cariera cu următoarele beneficii:

Alăturați-vă unei echipe internaționale foarte competente și motivate

Aplicați-vă talentul pentru a crea soluțiile de mobilitate ale viitorului

Câștigă experiență practică de lucru cu clienți bine recunoscuți

Opțiuni de creștere și promovare personală

Faceți un impact asupra creșterii generale a DXC-Luxoft

Responsabilitati:

- Asigurarea transferului de cunoștințe de la echipa de dezvoltare software a clientului pentru domeniul atribuit

- Lucrați direct cu alți dezvoltatori, arhitecți de produse și clienți potențiali (cum ar fi inginerie, testare, integrare etc.) pentru a traduce cerințele și cererile de modificare în cod și o soluție de succes.

- Să fie capabil să gestioneze riscurile și să sprijine o echipă de dezvoltatori pentru a livra software de calitate la timp.

- Menține standardele de codificare și participă la evaluările de cod de către colegi.

- Utilizați cadrul de testare unitară și mențineți o acoperire de cod de 100%.

- Analizează și cauzează problemele software

- Interfață cu echipele de dezvoltare interne și externe colocate

- Asigurați-vă că documentația este actualizată

- Urmați standardele de calitate ASPICE

Descrierea abilităților obligatorii:

- BS și/sau BA în Informatică, Inginerie sau domeniu conex

- 3+ (mid) ani de experiență în dezvoltare software; dezvoltarea integrată este un avantaj puternic

- Abilități excelente de codare în C încorporat

- Experiență în analizarea, depanarea, optimizarea și monitorizarea software-ului încorporat

- Bune cunoștințe în medii și instrumente de dezvoltare software încorporat, inclusiv IDE, editori, compilatoare, linkere, emulatoare, depanare, instrumente de analiză și monitorizare

- Experiență cu busul CAN, Ethernet sau A2B

- Experienta in aplicatii telematice auto

- Bune cunoștințe de sistem de operare Linux

Abilități plăcute de a avea:

- o înțelegere de bază a protocoalelor de comunicație fără fir

- experienta anterioara in configurarea si testarea comunicatiilor modem

Limbi:

Engleză: B1 intermediar

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?