Middle Developer C/C++

descrierea proiectului

DXC-Luxoft este un integrator de software și o casă de soluții lider în industrie pentru mai multe verticale de afaceri, cum ar fi Finanțe, Automotive și Transformare digitală. DXC-Luxoft lucrează atât cu producătorii de automobile OEM, Tier-1, cât și cu alți furnizori. Există milioane de mașini pe drum astăzi cu soluții concepute de DXC-Luxoft.

DXC-Luxoft derulează un proiect ca furnizor principal pentru unul dintre cei mai mari producători germani de automobile (OEM). Domeniul principal al proiectului este dezvoltarea software-ului telematic pentru ECU.

Căutăm o echipă de profesioniști care să ne extindă echipa de proiect care implementează ciclul complet de SDLC, inclusiv respectarea calității cu aspectele ASPICE și Cyber ​​Security. Echipele de bază sunt reprezentate în Germania și România cu posibilitatea de a lucra de la distanță în aceste locații.

DXC-Luxoft este bucuros să primească aplicații de la solicitanți auto-motivați și autodisciplinați, care comunică bine, le place să lucreze în echipă și sunt foarte motivați să aducă valoare clienților noștri auto.

Pentru candidatul de succes oferim oportunitatea de a vă îmbunătăți și dezvolta cariera cu următoarele beneficii:

Alăturați-vă unei echipe internaționale foarte competente și motivate

Aplicați-vă talentul pentru a crea soluțiile de mobilitate ale viitorului

Câștigă experiență practică de lucru cu clienți bine recunoscuți

Opțiuni de creștere și promovare personală

Faceți un impact asupra creșterii generale a DXC-Luxoft

Responsabilitati

• Verificați specificațiile software, documentele de arhitectură și proiectare pentru sistem

• Studiați și înțelegeți specificațiile clienților și interne.

• Dezvoltarea documentului de proiectare a componentelor pe baza specificațiilor și a arhitecturii SW date

• Dezvoltarea componentelor software (C++/Linux)

• Rezolvarea neconcordanțelor în cazul cerințelor tehnice neclare în specificație prin comunicare directă cu stackholderul responsabil intern/extern

• Efectuați testarea funcțională a codului sursă dezvoltat, participați la sesiunile de revizuire a codului

• Furnizați o analiză a cauzei principale pentru probleme, remediați aceste probleme și verificați eficacitatea remedierii date pentru componentele software livrate.

• Depanați cunoștințele folosind gdb

• Găsiți soluții optime pentru cerințe specifice și propuneți soluții

• Analizați software-ul încorporat existent pentru a adăuga caracteristici, a face modificări, a remedia erori și/sau a porta pe diferite platforme.

• Specificați și implementați teste unitare pentru unitățile SW dezvoltate

• Dezvoltați și oferiți vizibilitate asupra evaluării riscurilor pentru soluțiile critice

Aptitudini

• Cel puțin 1+ ani de experiență ca dezvoltator de software încorporat

• Cunoștințe bune de C++ dovedite de 3+ ani de experiență

• Expertiza Linux

• Bune abilități de comunicare în limba engleză atât scrisă cât și verbală

• Cunoștințe de lucru despre procesele de dezvoltare software

• Cunoașterea sistemelor de operare încorporate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?