Milemate Operator

Titlul postului: Operator Milemate, MMS

Referință: PIR 14611120

Proiect: proiect CNA, Rafinăria Petrobrazi

Job Location: Ploiesti, Romania

Tip post/Contract: Temporar, data începerii mai 2023

Gama salarială: Pachet salarial competitiv cu beneficii

Rezumatul postului/Descrierea rolului

Proiectul NAC se referă la execuția pe bază de EPC a unui nou complex de aromatice care va înlocui unitatea existentă de aromatice. Proiectul NAC va implementa următoarele secțiuni: un splitter de reformat de benzină, o instalație de extracție a aromaticelor precum și o instalație de separare.

Operatorul Milemate (MMS) sprijină implementarea și întreținerea software-ului Milemate (SISCO, software de control al proiectelor) pe Site.

Sarcini si responsabilitati

  • Responsabil pentru funcționarea generală a sistemului Milemate în strânsă coordonare cu echipele de inginerie, achiziții și construcții;
  • Mențineți și actualizați baza de date Milemate;
  • Efectuează analiza de fezabilitate;
  • Gestionează activitățile sistemului Milemate și asigură interfața necesară cu alte sisteme IT ale Site-ului;
  • Pregătește intrări și rapoarte conform cerințelor Site-ului, asigurând conformitatea cu procedurile și controlul documentelor.

Cunoștințe și calificări

  • Diplomă universitară sau diplomă într-o disciplină relevantă sau echivalentă.

Experienţă

  • Experiență relevantă în construcția/modernizarea marilor uzine petrochimice/proiecte EPC;
  • Subcontractanți puternici și experiență în managementul construcțiilor/darii în funcțiune în proiecte EPC, fabrici mari/XL;
  • Experienta de minim 3 ani in disciplina specifica;
  • Rol similar acoperit în ultimele trei proiecte de dimensiuni comparabile;
  • Experiență de lucru pe partea contractantului.

Abilități și abilități

  • vorbitor nativ român;
  • Fluent engleză;
  • Excelente abilități IT și analitice;
  • Excelente abilități de comunicare, orientare către echipă și interpersonale;
  • Atentie la detalii;
  • Automotivare și direcție, cu o predispoziție puternică către performanța în timp util și rezolvarea problemelor.

Cerințe speciale și comentarii

Pentru acest post vor fi luati in considerare doar cetatenii romani cu experienta semnificativa, in concordanta cu domeniul relevant.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Tecnimont pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Tecnimont pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Tecnimont locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?