Mobility and Immigration Senior Specialist

Descrierea postului

ÎN ACEST ROL VEȚI:
  • Serviți ca expert în domeniu pentru serviciile globale de mobilitate și relocare către SYSS și nu numai și să asigurați conformitatea cu legile și reglementările/politicile de imigrare
  • Conducerea și coordonarea procesului de mobilitate globală, precum și comunicarea și sprijinirea în construirea rețelelor interne cu toate părțile implicate (angajați, partener local de resurse umane, manageri etc.);
  • Oferiți suport administrativ în domeniul misiunilor la nivel mondial, cu accent pe imigrație, taxe și securitate socială pentru ieșirile/inbounds-ul nostru în SYSS Cluj COE (Centrul de excelență)
  • Asigurarea și coordonarea procesului de transfer de la capăt la capăt: informări privind politicile, mutarea, împachetarea, livrarea documentelor de atribuire (de exemplu, contracte, documente de viză, rapoarte) și acuratețea datelor în instrumentele de urmărire;
  • Identificați problemele și oferiți soluții pentru îmbunătățirea continuă a serviciilor de mobilitate globală;
  • Coordonați și urmăriți beneficiile autorizate de relocare, inclusiv transporturile de bunuri de uz casnic
  • Îndeplinește alte sarcini conexe după cum este necesar/alocat

DIMENSIUNI SI DOMENIUL DE APLICARE
  • Aproximativ 500 de sarcini/an

PENTRU ACEST ROL VEȚI TREBUIE:
  • Licenta cu experienta in domeniul relevant de cel putin 4 ani
  • Cunoștințe solide despre mobilitatea internațională, serviciile de atribuire și relocare
  • Înțelegerea estimărilor de costuri internaționale de atribuire, resurse umane, salarizare și securitate socială ar fi avantajoasă; Experiența anterioară din mediul Servicii partajate/Servicii de asistență reprezintă un plus
  • Să fie o persoană automotivată, proactivă și orientată spre detalii;
  • Capacitate de a lucra independent, foarte bune abilități de gestionare a timpului și prioritizare;
  • Abilități puternice de rezolvare a problemelor și de judecată
  • Excelente abilități analitice și atenție la detalii
  • Interes intens pentru managementul expatriaților și serviciul clienți
  • Excelente abilități de comunicare și management al relațiilor
  • Capabil să lucreze într-un mediu aglomerat, cu ritm rapid
  • Abilități puternice de organizare
  • Constientizare culturala
  • Abilitatea de a comunica eficient și concis cu toate nivelurile de personal, inclusiv furnizorii cheie, atât verbal, cât și scris în limba engleză
  • Cunoștințe bune de utilizare a calculatorului în Microsoft Office Suite (Excel, Word și PowerPoint)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Emerson pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Emerson pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Emerson locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?