Model Based Developer

Descrierea proiectului:

Imaginați-vă o lume în care toate nevoile dvs. de mobilitate sunt accesate convenabil printr-o aplicație pe smartphone-ul dvs. și livrate cu zero emisii, zero proprietate și zero accidente.

Aceasta este realitatea la care industria auto se trezește astăzi. Misiunea noastră este să proiectăm și să co-creăm produse și servicii, dând putere clienților noștri să facă transformarea către mobilitatea durabilă.

Luxoft este una dintre cele mai importante companii de servicii software din întreaga lume. Oferim servicii software profesionale în mai multe verticale de afaceri, cum ar fi finanțe, automobile și transformare digitală. Construim o nouă casă de software internă Luxoft cu scop special, care vizează dezvoltarea de software pentru vehicule pentru epoca vehiculelor cu conducere autonomă.

Obiectivele acestui proiect sunt toate activitățile software legate de dezvoltarea ACTL ca componentă MBD

Responsabilitati:

Implementarea de noi caracteristici solicitate de client

• Întreținerea și extinderea modelelor Simulink existente

• Dezvoltarea și întreținerea componentelor Model Wrapper scrise manual

• Analiza clientului, precum și a biletelor interne (analiza urmelor, simulare model, depanare pe ECU țintă)

• Revizuirea cerințelor și trasabilitatea (a modelului Simulink)

• Analiza Codului Static cu Klocwork

• Testarea MIL/SIL a modelelor Simulink cu instrumentul intern al clientului

• Testarea unitară a componentelor Wrapper scrise manual cu LDRA

Descrierea aptitudinilor:

- Experienta in programarea bazata pe modele cu Matlab/Simulink

- Bună cunoaștere a regulilor și liniilor directoare de codare.

- Bună cunoaștere a standardelor de codificare din industrie (MISRA, CyberSecurity .., etc)

- Cunoștințe bune de redactare a testelor, cunoștințe în documentație și instrumente de testare utilizate în proiect. Mai ales MIL/SIL

- Cunoștințe de bază despre ASPICE și ASIL

Abilități plăcute de a avea:

Autosar adaptiv

Clasic Autosar

C++

Limbi:

  • Engleză: B2 intermediar superior

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?