Motostivuitorist, Dumbravita, jud. Timis

Pentru unul dintre depozitele noastre din Com. Dumbravita, Judetul Timis, cautam Gestionar/Motostivuitorist Crossdock, programul de lucru este in doua schimburi 06:00 -14:30 si 13:30-22:00.

OBIECTIVUL POSTULUI

Responsabil de manipularea, transportul, depozitarea marfurilor paletizate si gestiunea fizica a stocului de marfa, conform normelor de lucru.

RESPONSABILITATILE POSTULUI

  • Efectueaza procesele de intrare si iesire a marfii in/ din depozit, astfel incat realizarea intrarilor si iesirilor sa se faca in modul cel mai eficient, in conditii de siguranta si in conformitate cu modul de lucru si termenele stabilite intern;
  • Conducerea stivuitorului pentru transportul interior de marfa paletizata, paleti goi, containere, baloti, cutii in interiorul depozitului;
  • Aranjeaza bunurile in depozit, in functie de datele indicate la nível de eticheta, de codurile de bare indicate la nível de colet, locatii pre-definite si/ sau cod postal conform procedurilor prestabilite;
  • Asigura integritatea si siguranta bunurilor aflate in depozit;
  • Primeste si semneaza pentru bunurile intrate in depozit, dupa ce verifica dpdv. cantitativ si calitativ marfa conform cu documentele de intrare (inclusiv retururi) conform procedurilor prestabilite;
  • Efectueaza inventarieri periodice impreuna cu celelalte persoane implicate in proces, in acord cu procedurile stabilite;
  • Efectueaza incarcarea/ descarcarea comenzilor in executie impreuna cu celelalte persoane implicate in proces, in functie de modul de lucru predefinit;
  • Raspunde pentru orice diferente semnalate (fata de documentele de iesire/intrare) ulterior procesului de eliberare/intrare in/ din depozit;
  • Prezinta superiorului ierarhic status-ul intrarilor, respectiv iesirilor; deasemenea ii raporteaza in timp util eventualele dificultati intampinate in cadrul proceselor specifice si motivul acestora;
  • Efectuarea ordinii si curateniei la locul de munca asigurandu-se ca activitatea nu este perturbata sub niciun aspect;
  • Participa activ in respectarea normelor de securitate in depozit, respectand procedurile si indicatiile in vigoare;
  • Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la intrarea/ iesirea marfii in/ din depozit;
  • Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor;
  • Preda marfa catre client conform documentelor emise si a procedurilor prestabilite in acest sens;
  • Indeplineste la timp si intocmai sarcinile specifice stabilite de superiorul ierarhic;
  • Pastreaza confidentialitatea informatiilor legate de firma si clientii firmei.

CERINTE:

  • Experienta in domeniul cross docking : min. 3 ani de preferat
  • Educatie: absolvent studii medii
  • Cunostinte operare PC: Excel, Word, Outlook, etc.
  • Fara antecedente penale
  • Atentie concentrata si distributiva
  • Aptitudini de comunicare
  • Respectarea instructiunilor orale si scrise
  • Inteligenta, integritate s intitiativa
  • Responsabil, sociabil, organizat
  • Rezistenta la stres

OFERTA:

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Bonus in functie de performanta;
  • Decont transport.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KUEHNE + NAGEL SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KUEHNE + NAGEL SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KUEHNE + NAGEL SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?