Motostivuitorist

Responsabilitati principale:

  • Descarca  si incarca camioanele in conditii de securitate;
  • Asigura fluxul de materii prime, semifabricate, produse finite si ambalaje de la magazie la liniile din productie si invers;
  • Depoziteaza  toate materialele, materiile prime, semifabriate, produse finite ce apartin depozitului conform procedurii de depozitare;
  • Responsabil  de comisionarea materialelor pentru productie conform comenzilor respectand cantitatea si caracteristica privind urgenta acestora.
  • Manipuleaza  paleti in zonele de productie si depozit;
  • Deserveste  utilajul intrauzinal respectand regulile de utilizare al acestora conform manualelelor existente pentru stivuitor, transpalet electric si transpalet manual.
  • Realizeaza receptia fizica si in sistem a materialelor si materiilor prime.
  • Participa la inventarul general si inventarele periodice organizate in companie.
  • Pregateste livrarile catre clienti conform comenzilor primite de la colegii de la customer si realizeaza incarcarea efectiva a acestora;
  • Studii / alte calificari:

    • Studii – scoala profesionala – min 10 clase,
    • Certificare in domeniul  - autorizatie stivuitorist (ISCIR)

    Experienta profesionala: - Minim 1 ani experienta in domeniu;

     Cunostinte si abilitati:

    • Persoana comunicativa, flexibila, meticuloasa si bine organizata;
    • Orientare proactiva, cu atentie demonstrata asupra detaliilor
    • Abilitati organizationale excelente, cu capacitate de a da prioritate mai multor proiecte si de a le executa;Capabil sa lucreze in echipa;

    Ce oferim:

    pachet salarial atractiv;

    asigurare medicala privata

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are FILTRATION GROUP SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?