Naval Engineer

Descrierea postului

In Romania, prestam servicii in silozuri proprii precum si transport cu impingatoare proprii, suntem unul dintre cei mai mari operatori portuari din Portul Constanta la Marea Neagra, manipuland orz, rapita, grau, seminte de floarea soarelui si porumb. , precum și diverse alte mărfuri, cum ar fi cărbunele și minereul de fier

Responsabilitățile tale

Descrierea postului (continuare)
  • Conduce și organizează în mod direct activitățile de întreținere și reparații nave, întreprinde acțiuni de întreținere preventivă, corectivă și predictivă la bordul macaralelor plutitoare, împingătoarelor, remorcherelor, barjelor, precum și a altor instalații din cadrul terminalelor;
  • Supravegheaza lucrarile navelor, unitatilor fluviale, macaralelor aflate in reparatii programate si accidentale.
  • Implementează și întreține și utilizează sistemul de management al întreținerii.
  • Este responsabil de verificările periodice, întreținerea și reparațiile la unitățile fluviale și maritime; (barje, macarale plutitoare) precum si echipamentele care deservesc aceste unitati) pentru a mentine utilajele in stare optima de functionare;
  • Acționează ca specialist în domeniul tehnic și sprijină grupul de operațiuni.
  • Oferă informații despre starea tehnică a navei, șlepului, macaralelor.
  • Verifică respectarea specificațiilor și normelor tehnologice, precum și a standardelor de calitate, în limitele stabilite de buget, perioadă și beneficii preconizate.
  • Implementează/menține lista pieselor critice de siguranță și se ocupă de achiziționarea acestora;
  • Urmareste negocierile pentru intocmirea contractelor de reparatii si cunoasterea clauzelor stabilite in urma negocierilor.
  • Participa la intocmirea unui plan de reparatii si investitii.
Candidatul nostru trebuie să aibă:
  • Studii superioare - diploma universitara tehnica in domeniul naval;
  • Experienta de minim 3-5 ani
  • Experienta in operarea terminalelor portuare reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de operare computer, nivel avansat MS-Office;
  • Cunoașterea limbii engleze, nivel avansat – constituie un avantaj;
  • Abilitatea de a lucra în echipă;
  • Aptitudini organizatorice;
  • Inițiativă, spontaneitate;
  • Activ, responsabil, dedicat.
  • Oferim un mediu de lucru competitiv cu multe provocari si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie internationala cu un salariu atractiv si multe beneficii;
  • Dacă sunteți gata să învățați continuu și să fiți provocat, vă rugăm să aplicați la adresa de e-mail: [email protected]
ID ref

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ADM pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ADM pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ADM locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?