.NET Developer

Descrierea postului

Ocazia

Ești cineva care dorește să colaboreze cu unii dintre cei mai buni talente din industrie? Creați soluții inovatoare și de înaltă calitate pentru a satisface nevoile de afaceri ale clienților? Dacă ești interesat să faci parte dintr-o cultură a învățării, în care munca în echipă și colaborarea sunt încurajate, excelența este răsplătită și diversitatea este respectată, acesta este locul potrivit. Căutăm să creștem în mod agresiv echipa noastră de Inginerie IOT în Europa pentru oportunități în domeniul dezvoltării aplicațiilor de inginerie.

De ce ar trebui să vă alăturați practicii Infosys Engineering?

La Infosys, am fost pionier și am perfecționat modelul global de livrare, prezentând clienților noștri capacitatea de a muta munca tehnologică în diferite locații în care talentul este ușor disponibil, iar calitatea este impecabilă și competitivă a costurilor. De-a lungul anilor am aplicat acest model unei game complete de servicii - atât tehnice, cât și de afaceri. Serviciile noastre IT, cum ar fi integrarea aplicațiilor, testarea, întreținerea și gestionarea infrastructurii asigură că operațiunile dumneavoastră sunt complet optimizate. Serviciile noastre de externalizare și management al proceselor de afaceri, cum ar fi furnizarea de servicii pentru clienți, externalizarea resurselor umane și gestionarea achizițiilor, reduc costurile proceselor, sporind în același timp mult eficiența acestora. Cel mai important, ca parte a abordării noastre strategice de aprovizionare,

În calitate de analist tehnologic, sunteți expert în a contribui la diferite faze ale ciclului de viață al dezvoltării aplicațiilor. Te vei implica intens în. vei defini problema, vei propune, rafina și dezvolta soluția. Veți juca, de asemenea, un rol cheie în dezvoltarea, configurarea, testarea și implementarea soluției globale. Veți îndruma echipa pentru a vă asigura că DevOps și practicile de automatizare sunt implementate conform nevoilor. Veți avea ocazia să colaborați cu proprietarii de produse și arhitecții, ceea ce permite echipei noastre să livreze soluții care să corespundă valorii afacerii.

Această poziție poate necesita 15% deplasare.

Cunoștințe de domeniu necesare

  • Domeniul ingineriei
  • PLM (Product Lifecycle Management) bun de avut

Cunostinte tehnice

  • Aproximativ 6 până la 8 ani de experiență (sau mai mult) în industria IT
  • Lucrul în proiect agil cu model global de livrare
  • Ar trebui să aibă abilități puternice de inginerie software, inclusiv analiză și proiectare orientate pe obiecte, dezvoltare de software end-to-end (analiza cerințelor, arhitectură și proiectare, implementare, testare și asistență) pe .Net Framework și dezvoltare C#
  • Expertiza puternica in dezvoltarea aplicatiilor de intreprindere folosind .NET
  • Experiență puternică pe .NET, C# și cadre aferente
  • Experienta in tehnologiile front end Angular, reactJS, HTML, CSS
  • Experiență în DevOps

Alte aptitudini

  • SAFe (Scaled Agile Framework)
  • Conduceți echipele de dezvoltare pentru a îndeplini calitatea livrărilor și angajamentul Infosys.
  • Depanarea și depanarea problemelor raportate.
  • Identificați noi oportunități în conturile existente pe măsură ce decalajele devin evidente în timpul furnizării serviciilor

Personal

Pe lângă calificările profesionale ale candidaților, acordăm o mare importanță pe lângă diverse forme de profil de personalitate. Acestea includ:

  • Performați-vă ca un auto-începător, cu motivație și pasiune ridicate, care prosperă într-un mediu în continuă schimbare, cu ritm rapid, cu capacitatea de a se adapta la schimbare
  • Înalte abilități analitice
  • Un grad ridicat de inițiativă și flexibilitate
  • Orientare ridicată către client
  • Conștientizare de înaltă calitate
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă

De ce Infosys

Infosys este lider global în servicii tehnologice și consultanță. Le oferim clienților din peste 50 de țări să creeze și să execute strategii pentru transformarea lor digitală. De la inginerie la dezvoltarea de aplicații, managementul cunoștințelor și managementul proceselor de afaceri, ne ajutăm clienții să găsească problemele potrivite de rezolvat și să le rezolve eficient. Echipa noastră de peste 190.000 de inovatori din întreaga lume se diferențiază de imaginația, cunoștințele și experiența, în industrii și tehnologii, pe care le aducem fiecărui proiect pe care îl întreprindem.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Infosys pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Infosys pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Infosys locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?