.Net Developer

Quest Global este lider de piață globală în soluții de inginerie diversificate și unul dintre partenerii globali, de încredere și pe termen lung ai numeroaselor companii din domeniul transporturilor, aerospațialului și apărării, motoarelor aero, industriale și hi-tech, dispozitive medicale, petrol și Gaz și Putere.

FORMATĂ VIITORUL CU NOI

Vă oferim un mediu motivant cu proiecte interesante și am aprecia să vă primim în echipa noastră ca a

Dezvoltator .NET

RESPONSABILITĂȚIILE DVS

  • Proiectați, dezvoltați, testați, depanați, întreține și documentați sisteme software, componente și utilități
  • Asigurați-vă că implementarea codului este la un nivel înalt de calitate prin scrierea unui cod bine conceput, testabil și eficient
  • Efectuați recenzii de cod
  • Înțelegeți cerințele clienților și sugerați cele mai bune modalități de dezvoltare
  • Experienta in rezolvarea de probleme, fiind capabil sa analizeze sarcini de complexitate diferita

PROFILUL TAU

  • .Net Developer 3+ ani
  • Flux de lucru agil
  • Experiență REST (Web API + SignalR, Swagger, Postman)
  • Aplicație cu mai multe fire (TPL și mecanisme de sincronizare)
  • Bune abilități de documentare (diagrame și specificații tehnice)

ESTE BINE SA AI

  • Experienta in analiza de afaceri
  • Experiență cu cod rezistent (aplicație critică)
  • Entity Framework
  • Experiență de gestionare a VM (de preferință VMware, cutie virtuală)
  • Formulare WPF/Xamarin - placut de a avea sau dispus sa invete

EXPERIENTA INSTRUMENTE

  • Jira & Confluență
  • Visual Studio 2015+
  • Instalator WIX
  • SourceTree/ TortoiseGit & Pageant

BENEFICIILE NOASTRE

  • Echipe puternice, atmosferă de lucru deschisă și prietenoasă, precum și ierarhii plate
  • Proiecte interesante la un înalt nivel tehnologic
  • Program de lucru flexibil / WFH (la distanță)
  • Oportunități de perfecționare și dezvoltare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Quest Global pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Quest Global pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Quest Global locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?