Network Engineer

Salutări de la Ampstek!!!

Sper că ești bine!

Acesta este Vivek, Recruiter la Ampstek.

Avem mai multe locuri de muncă pentru inginer de rețea și cu clientul nostru pe locația din Germania.

Aș fi mai interesat să am o conversație rapidă cu dvs. și să discut în detaliu despre rolurile noastre deschise.

Vă rugăm să împărtășiți CV-ul dvs. actualizat, detaliile de contact și câteva disponibilități în curând

Vă rugăm să găsiți mai jos descrierea postului:

Rol: Inginer de rețea

Locație: Germania - La distanță (Candidatul ar trebui să fie de acord cu vizitele lunare Once la site-ul clientului (Bruchsal/Germania).

Tip: Contract

Un inginer de implementare pentru a sprijini un proiect critic pentru unul dintre cei mai mari clienți ai noștri. Persoana ar trebui să fie pasionată de tehnologie, cu experiență în proiectarea, implementarea, depanarea și gestionarea rețelei întreprinderii.

Abilitati tehnice:

• Experiență în proiectarea și implementarea ingineriei rețelelor

• Experiență în comutare și rutare pe dispozitive Cisco sau Aruba

o Experiență de implementare și asistență pe multicast,

o QoS,

o NOAPTE,

o Protocoale de rutare (EIGRP, OSPF, BGP) într-un mediu de întreprindere

• Cunoștințe competente în protocoalele de securitate LAN fără fir, inclusiv 802.1x, 802.11i, WPA, WPA2, TKIP, EAP

Probleme.

• Cunoștințe competente în internet, securitatea rețelei și protocoalele de securitate a informațiilor.

• Experiență de lucru la proiecte de inginerie de rețea, care includ implementări de rețele și proiecte de rețea.

• Având o capacitate puternică de a depana problemele LAN fără fir legate de acoperire, interferențe RF și timpul de răspuns

• Trebuie să aibă experiență în Telecom/Networking/System Integration Company care lucrează pe rețele globale ale întreprinderilor.

• Ar trebui să aibă experiență în proiectarea și operațiunile unei rețele de întreprindere cu un mediu cu un singur furnizor. Experiență de mediu multi-furnizor de dorit

• Competentă deplină pentru a proiecta conexiuni de rețea locală pentru întreprinderi mari.

• Bilanț de succes în conducerea livrabilelor de implementare tehnică.

• Ar trebui să aibă cunoștințe despre tehnologiile WAN, cum ar fi liniile închiriate, MPLS etc.

• Demonstrați cunoștințele tehnicilor de proiectare a proceselor.

• Capacitate demonstrată de a urma procesele de asigurare a calității. Abilități excelente de comunicare orală și scrisă, abilități de prezentare și interpersonale și capacitatea de a interacționa cu nivelurile superioare ale organizației clienților

• Formularea planurilor de acțiune (tehnice și operaționale) pentru analiza și rezolvarea problemelor raportate.

• Simulați proiectele clienților în laborator.

• Participa la dezvoltarea soluției și la publicații pentru baza de cunoștințe.

• Lucrați eficient într-un mediu de echipă incluzând Aruba și colegii clienți; QA, ingineri și organizații de teren.

• Furnizați întâlniri trimestriale de evaluare a clienților, oferind starea tehnică și recomandări

Calificare:

• Un inginer senior de implementare (L3) care are cel puțin 4 ani de experiență de lucru

• Calificare de studii: B.Tech, BE, BCA, MCA, M. Tech sau diplomă tehnică echivalentă de la un colegiu reputat

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ampstek pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ampstek pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ampstek locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?