Network Engineer

Descrierea postului

Compania noastră Fondată în 1860, Carmeuse este un producător global de produse pe bază de var, calcar și minerale utilizate într-o gamă largă de industrii, inclusiv producția de oțel, construcția de drumuri, dezvoltarea șantierului, materiale de construcție, tratarea apei și a apelor uzate, agricultură, energie electrică. generație și nu numai. Grupul Carmeuse are aproximativ 4.500 de angajați și deservește peste 8.500 de clienți anual printr-o rețea globală de 80 de fabrici și 50 de cariere de calcar. Prezentare generală a postului IT-ul nostru este în creștere rapidă și vă invităm să vă alăturați echipei noastre globale și să faceți parte din această călătorie interesantă. Avem în față multe proiecte interesante la care tu, în calitate de inginer de rețea, poți să-ți aduci contribuția. Colegii tăi se vor afla în România, Statele Unite ale Americii și Belgia.

Misiunea echipei noastre: simplificarea conectivității și îmbunătățirea experienței de utilizare a serviciilor noastre.

Ce vei face?
  • Rezolvați problemele legate de rețea (LAN, WAN, DNS, DHCP etc.) și de firewall, oferind în același timp un serviciu excelent pentru clienți, în funcție de prioritățile bazate pe impactul și urgența afacerii
  • Gestionați ciclul de viață al infrastructurii existente pentru a o menține modernă și actualizată
  • Automatizați sarcinile și veniți cu îmbunătățiri pentru a crește eficiența
  • Colaborați cu managerii de proiect și echipele de tehnologie pentru a livra proiecte eficiente și de calitate
  • Lucrați îndeaproape cu furnizorii, partenerii și alte părți interesate relevante
  • Creați documentație tehnică (Microsoft Visio) și revizuiți-o în mod regulat
  • Oferiți îndrumări altor ingineri și împărtășiți cunoștințele prin sesiuni de partajare tehnică.
  • Ocazional, călătoriți pentru sarcini tehnice și proiecte în conformitate cu cerințele afacerii

Ce vei aduce?
  • Experiență anterioară ca inginer de rețea – lucrul cu sisteme critice 24x7 urmând cadrul ITIL și în proiecte, lucrul cu părțile interesate urmând metode structurate
  • Experiență cu diverși furnizori: produse Cisco, Cisco Meraki, Checkpoint, Zscaler
  • Expertiza tehnica in cele mai multe dintre: comutare, rutare, securitate (firewall-uri), sisteme wireless
  • Experiență cu: TCP/IP, rutare dinamică, VPN, RADIUS, TACACS, SNMP
  • Experiență cu platforme cloud (Amazon AWS, Microsoft Azure)
  • Experiență de bază cu Windows Server, Active Directory
  • Experiență cu activități fizice în sălile de servere/centre de date (gestionarea cablurilor, probleme de depanare – cunoștințe despre diferite tehnologii media fizice: cupru, fibră, etc.)
  • Bune abilități de comunicare – colaborați cu părțile interesate tehnice și non-tehnice și concentrați-vă pe rezolvarea problemelor și asigurarea satisfacției utilizatorilor finali a serviciilor noastre
  • Experiență anterioară în echipe globale
  • Fluență în limba engleză (oral și scris)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Carmeuse pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Carmeuse pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Carmeuse locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?