New Product Launch Manager

Descrierea postului:

Echipa de Lansare Produs Nou de la Vitesco Brasov cauta un nou coleg!

Ca parte a echipei, vei fi responsabil de:

  • Conducerea și gestionarea unui nou proiect/componentă dezvoltată în cadrul operațiunilor pentru a sprijini timpul, bugetul și funcționalitatea proiectului;
  • Dezvoltarea conceptului de producție bazat pe arhitectura și cerințele produsului, potrivindu-l cu procesele, tehnologiile și standardele de producție de ultimă generație;
  • Furnizați informații echipei de cotare (investiție, aspect, durata ciclului, personal);
  • Definiți orarul operațiunilor, eșantionul de construire și lansare ținte;
  • Dezvoltați și mențineți procesul de lansare în conformitate cu procesele valabile (faze, livrabile, porți, BOM, setări în sistem etc.);
  • Responsabil pentru toate activitățile: furnizori în timpul fazei de construire, clarificarea întrebărilor, calendar, recenzii tehnice, pre-lansare;
  • Coordonează lansarea de linie a tuturor documentațiilor incluse (Validare de linie, Studiu de capacitate, Manual, PFMEA inversă, Instrucțiuni de întreținere);
  • Asigurați-vă că construiți PPAP la timp în condițiile lansate;
  • Inițiază P-FMEA, precum și P-FMEA inversă pentru a evita eșecul procesului și pentru a asigura o calitate stabilă a procesului;
  • Coordonează și controlează activitățile proiectului, urmărește progresul proiectului, definește măsuri corective în cazul abaterii
    de la planul proiectului;
  • Asigurați-vă că cheltuielile de capital sunt aliniate cu autorizațiile și/sau bugetele aprobate
  • Asigurați-vă că alte costuri (forța de muncă, costuri de accelerare) sunt conform planului și bugetului de proiect aprobat.

De ce aveți nevoie pentru a reuși:

  • Licenta universitara in inginerie / Management de proiect / disciplina similara;
  • Minim 4 ani experiență în industria auto în funcții de producție / management de proiect;
  • Experienta in conducerea unor echipe;
  • Jucător de echipă cu experiență în echipe internaționale de proiect;
  • Limba engleza - nivel de competenta.

Ceea ce oferim:

  • Program de integrare într-o echipă profesionistă, tânără și dinamică;
  • Salarii competitive (pe baza performanței) și beneficii;
  • Sănătate și bunăstare (Asigurări private de sănătate și stomatologie, asigurări de viață, activități sportive);
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala (in zona tehnica si manageriala);
  • Stabilitate;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Vitesco Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Vitesco Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Vitesco Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?