Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este unul dintre cei mai mari constructori nationali de infrastructura de telecomunicatii, echipele noastre fiind printre cele mai specializate din tara in acest domeniu. Dezvoltam proiecte de infrastructura la cheie de fibra optica, site-uri de telefonie mobila, instalari de echipamente 3G, 4G, si LTE si retele de acces radio pentru mari operatori de telecomunicatii din Romania si din afara tarii.

Deschidem o noua oportunitate de cariera in cadrul Diviziei Telecomunicatii si cautam un Manager NOC, care sa fie responsabil pentru asigurarea functionalitatii serviciilor de telecomunicatii.

Responsabilitati:

  • Monitorizarea proactiva a retelei si a serviciilor
  • Coordonarea si alocarea taskurilor catre inginerii NOC
  • Remedierea cat mai rapida a incidentelor din retea
  • Documentarea tuturor incidentelor in sistemul intern si anuntarea managementului in cazul situatiilor critice
  • Asigurarea suportului tehnic Level 1 si 2 pentru sistemele operationale ale retelei
  • Monitorizarea sistemelor, identificarea alarmelor, izolarea si remedierea rapida a defectelor
  • Asigurarea documentarii retelei, pregatirea rapoartelor operationale si a rapoartelor de performanta pentru management
  • Instalarea si configurarea Hw/Sw a echipamentelor de retea precum si mentenanta acestora, inclusiv Sw updates si patchuri
  • Intelege arhitectura retelei si designul solutiilor complexe

Cerinte minime:

  • Studii superioare in domeniul tehnic, IT&C
  • Cunostinte de baza pentru monitorizarea, administrarea si configurarea serviciilor Ethernet si IP/MPLS
  • Cunostinte de operare a sistemelor DWDM, precum si a tehnologiilor de fibra optica sunt un avantaj)
  • Experienta practica in lucrul cu NMS si sisteme de securitate sunt un avantaj
  • Cunostinte a sistemelor de operare Windows si Linux
  • Fluenta si abilitati bune de comunicare verbale si in scris, in limba romana si limba engleza
  • Disponibilitatea de a lucra in ture (ture inclusiv noaptea si/sau weekend, program echitabil in echipa)

Ce oferim:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?