Office assistant

Avem o oportunitate imediată ca un asistent de birou să se alăture biroului nostru din București în creștere. Asistentul de birou va oferi sprijin echipei de profesioniști Exiger, va asigura un mediu de lucru bine întreținut și va oferi asistență administrativă clienților în vizită.

Acesta este un post cu normă întreagă cu program de lucru de 9:00 am – 6:00 pm (cu o oră pauză de masă).

Responsabilități cheie
  • Coordonați-vă cu membrii echipei globale care vizitează biroul nostru din București și asistați-i cu detalii precum transportul preferat, hoteluri, accesul la clădire etc.
  • Asistați departamentul IT cu distribuția de la distanță de laptopuri, monitoare și alte accesorii
  • Mentine la zi organigramele tuturor departamentelor din Bucuresti, lunar
  • Asistați managerii locali cu actualizarea liniilor de raportare în ADP și activarea/inactivarea profilurilor de angajați în Open Air
  • Asistați angajații Exiger care ar putea vizita sediul din București cu detalii precum; transport preferat, hoteluri, acces la clădire și alte sfaturi după cum este necesar
  • Serviți ca legătură principală cu managementul clădirii și facilități pentru toate problemele legate de starea fizică a spațiului de birouri
  • Inventariază, comandă și distribuie rechizite de bucătărie – cafea, ceai, smântână, îndulcitor, șervețele, prosoape de hârtie, farfurii și ustensile de unică folosință, căni, băuturi pentru automate etc.
  • Inventariază, comandă și distribuie rechizite de birou (inclusiv articole marca Exiger) pentru uz individual și comunal
  • Salutați vizitatorii la birou și conectați-i cu membrul echipei cu care se întâlnesc
  • Răspunde la apelurile telefonice primite și transferă-l membrului corespunzător al echipei
  • Primiți corespondența și pachetele primite și aranjați plata și ridicarea corespondenței și pachetelor trimise
  • Plasați comenzi de mâncare pentru întâlniri sau evenimente speciale
  • Inspectați regulat zonele comune pentru ordine. Dacă este necesar, coordonați cu conducerea clădirii pentru îndepărtarea excesului de gunoi etc.
  • Revizuiți zilnic programul de întâlnire al sălilor de conferință și asigurați-vă că sălile de conferință sunt prezentabile și aprovizionate în mod adecvat cu rechizite - hârtie, pixuri, pahare etc.
  • Alte proiecte și sarcini speciale, așa cum sunt atribuite

Cunoștințe și abilități
  • Dispoziție personală și accesibilă
  • Orientat spre detalii
  • Foarte organizat, cu un istoric dovedit de păstrare a informațiilor clare și exacte
  • Abilitatea de a face mai multe sarcini și de a gestiona simultan numeroase priorități
  • Cunostinte cu Microsoft Office Suite
  • Excelente abilități de comunicare și etichetă telefonică
  • Experiența anterioară cu computerul Mac este un plus
  • Flexibil și adaptabil
  • Dorința de a oferi servicii și suport remarcabile colegilor și clienților

Experiență profesională necesară
  • Absolvent de liceu.
  • Experienta anterioara de lucru intr-un rol similar reprezinta un avantaj
  • Este necesară cunoașterea profesională deplină în limba engleză. Cunoștințe lingvistice suplimentare reprezintă un plus

Exiger revoluționează modul în care corporațiile, agențiile guvernamentale și băncile gestionează riscul și conformitatea cu o combinație de soluții bazate pe tehnologie și SaaS. Ca recunoaștere a volumului și complexității în creștere a datelor și a reglementărilor, Exiger se angajează să creeze un mediu de risc și conformitate mai sustenabil prin abordarea sa holistică și inovatoare a soluționării problemelor. Misiunea Exiger de a face lumea un loc mai sigur pentru a face afaceri conduce la platforma sa tehnologică AI premiată, DDIQ, construită pentru a anticipa nevoile cele mai stringente ale pieței legate de evoluția ESG, cibernetica, criminalitatea financiară, riscul terților și lanțul de aprovizionare. Exiger a câștigat peste 30 de premii pentru parteneri AI, RegTech și Supply Chain.

Valorile de bază ale Exiger sunt curajul, excelența, expertiza, inovația, integritatea, munca în echipă și încrederea.

Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, vârstă, dizabilitate sau statut de veteran protejat sau orice altă bază protejată legal, în conformitate cu legea aplicabilă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Exiger pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Exiger pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Exiger locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?