Ofiter bancar (Telebanker)

Directia Operatiuni la Distanta/ Serviciul Phone Banking

(locatie Bucuresti si Brasov)

Principalele responsabilitati:

  • Preluarea apelurilor telefonice primite de la clienti si tratarea lor in concordanta cu solicitarile acestora;
  • Identificarea clientilor apelanti, conform prevederilor specifice cuprinse in reglementarile
    interne;
  • Administrarea solicitarilor privind abonamentele TeleCEC in colaborare cu unitatile teritoriale  si directiile de specialitate din cadrul Bancii;
  • Gestionarea prin intermediul chat-ului online a solicitarilor clientilor/potentialilor clienti privind produsele si serviciile Bancii;
  • Contactarea telefonica a clientilor actuali si/sau potentiali in vederea vanzarii si promovarii produselor si serviciilor CEC Bank;
  • Gestionarea bazelor de date cu clientii actuali si/sau potentiali ai CEC Bank;
  • Deservirea cu promptitudine si profesionalism a fiecarui client sau potential client CEC Bank;
  • Mentinerea la zi a cunostintelor profesionale: produsele si serviciile bancii, procedurile de lucru, informatiile referitoare la campaniile de promovare si promotiile curente;
  • Participarea la indeplinirea obiectivelor;
  • Monitorizarea activitatii de gestionare a apelurilor.

Cerinte minime de ocupare a postului:

- Studii superioare in curs, cu obligatia salariatului de a-si definitiva studiile (obtinerea diplomei) in maxim 2 ani;
- Experienta profesionala (vechime) de minim 6 luni;
- Experienta profesionala in domeniul specific de activitate constituie un avantaj;
- Abilitati dezvoltate de comunicare, relationare, negociere si vanzare, orientare catre client si business;
- Orientare catre actiune, atitudine dinamica, proactivitate;
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte de operare PC.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CEC Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CEC Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CEC Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?