Ofiter financiar bancar

nespecificat

Candidatul ideal

- Are studii superioare;
- Are capacitate de analiza si este atent la detalii in cadrul dosarelor de creditare;
- Este sociabil, activ si orientat spre obtinerea de rezultate;
- Experienta anterioara in creditare constituie un avantaj, dar nu este o conditie obligatorie pentru angajare;
- Are cunoştinţe de operare PC - pachet Microsoft Office (Word, Excel, Power Point).

Descrierea jobului

- Preia solicitarile de credit;
- Analizează şi procesează aplicaţia primara de creditare;
- Creeaza si dezvolta relatia cu clientii potentiali si partenerii companiei;
- Prezinta oferta de credit;
- Intocmeste dosarul de credit;
- Pastreaza contactul permanent cu ceilalti angajati si cu clientul din momentul aplicarii pana la finalizarea procesului de creditare.

Beneficii:
- Salariu motivant;
- Telefon de serviciu;
- Training initial / periodic si suport in activitatile zilnice;
- Echipa tanara si mediu de lucru placut;
- Oportunitate de dezvoltare profesionala si cariera in domeniul financiar-nebancar (microcreditare);
- Dezvoltare personala si profesionala prin desfasurarea unei activitati dinamice intr-un grup multinational de companii.

Business Microcredit este o institutie financiara nebancara pe piata din Romania, ce ofera solutii de creditare, dedicate in mod preponderant, micilor intreprinzatori si persoanelor juridice. Societatea mizeaza pe idei inovatoare si planuri de dezvoltare pe termen lung. Business Microcredit face parte dintr-un grup multinational de companii avand capital american.

Daca te-am convins, aplica si iti oferim posibilitatea de a ne cunoaste in cadrul unui interviu!