Operational Support Specialist - 2 ani

Companie: Enel Servicii Comune

Contract: perioada determinata 2 ani prin agentie de leasing de personal (Humangest)

Departament: Suport operational - Achizitii

Responsabilitatile postului:

  • Analizează şi prelucrează date statistice cu privire la activitatea departamentului, întocmeşte rapoarte operaţionale;
  • întreţine relaţia cu serviciile ICT corespunzătoare cu privire la implementarea, dezvoltarea şi mentenanţa programelor informatice utilizate încadrul departamentului Achiziţii şi se asigură de rezolvarea solicitărilor adresateacestora;
  • realizeaza revizia de proceduri si procese specifice activităţii de achiziţii;
  • asigură respectarea reglementărilor legale şi a normelor interne în vigoare;
  • coordonează împreună cu alte departamente implicate in proces elaborareaşi consolidarea planurilor anuale de necesar;
  • monitorizează execuţia planurilor anuale de achiziţii;
  • întreţine bazele de date utilizate în activitatea departamentului Achiziţii şiasigură acurateţea datelor conţinute de acestea;
  • elaborează instrucţiuni de utilizare a programelor informatice şi acordăasistenţă tehnică utilizatorilor.

Cine esti?

  • Absolvent studii superioare;
  • Cunostinte avansate in utilizarea pachetelor MS Office (Excel, Power Point);
  • Cunostinte in utilizarea unui ERP, modulul MM, reprezinta un avantaj;
  • Experienţă în activitatea de achiziţii, reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte limba engleza la nivel avansat.

Ce cautam la tine?

  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de planificare şi organizare;
  • Proactivitate;
  • Orientare spre rezultat;
  • Iniţiativă;
  • Capacitate de lucru in conditii de stres.

Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

  • Contract: perioada nedeterminata
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?