Operations Manager

Candidatul ideal

Capabil sa inteleaga perspectiva macro de business si implicatiile ei la nivel micro si sa lucreze la detalii avand in vedere obiectivele

Experienta in organizare si creare de procese si operatiuni si in conducerea de echipe.

Responsabilitati:

Managerul de operatiuni planifica, conduce si coordoneaza activitatea punctului de lucru din Oradea pentru departamentele operationale. Responsabilitatile postului includ formularea politicilor, conducerea operatiunilor de zi cu zi, precum si planificarea utilizarii utilajelor, materialelor si resurselor umane.

Conducerea, coordonarea si organizarea departamentelor : Productie, Mentenanta, si Logistica;

Crearea unui sistem de monitorizare si raportare a activitatii subordonatilor ;

Promoveaza o ameliorare continuă a activitatii si cresterea rentabilitatii;

Urmarirea îndeaproape si punerea în aplicare (industrializare) cu succes a noilor proiecte;

Sprijin și participare la punerea în aplicare a noilor proiecte, proceduri și sisteme care îmbunătățesc modul în care se lucreaza;

Monitorizează performanța și ia măsuri corective după cum este necesar pentru a atinge obiectivele;

Definirea obiectivelor subordonaților și urmarirea îndeaproape a planurile de acțiune relevante;

Optimizarea proceselor si stabilirea criteriilor de performanta, supervizarea indeplinirii responsabilitatilor departementelor din subordine

Identifica update-urile sistemului informatic sau noi aplicatii de implementat care sa eficientizeze activitatea operationala. Urmareste crearea/obtinerea solutiilor informatice respective si implementarea acestora.

Explica echipei obiectivele companiei si ale fiecarui departament, cat si logica si motivele ce stau la baza procedurilor de lucru. Comunica direct si regulat cu oamenii din echipa pentru a intelege realitatile din companie. Aplaneaza posibile conflicte interne.

Asigura siguranta personalului intern in timpul lucrului cat si a clientilor pe durata interactiunii cu compania. Identifica punctele de risc major si implementeaza solutii de securizare a acestora.

Beneficii:

Oportunitatea de a face parte din cea mai faina echipa din zona

Pachet salarial motivant

Abonament medical clinica privata

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC VERNICOLOR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?